1. oktobrī sākas biļešu tirdzniecība uz novembra izrādēm1. oktobrī tiek uzsākta biļešu tirdzniecība uz izrādēm novembrī. Mēneša beigās, 29. novembrī, Apaļajā zālē pirmizrāde gaidāma režisora Vara Braslas jauniestudējumam “Ardievas ieročiem” ar Elīnu Hanzenu un Rihardu Jakovelu galvenajās lomās. Izrādes pamatā ir amerikāņu rakstnieka Ernesta Hemingveja tāda paša nosaukuma romāns, kas ir viņa visautobiogrāfiskākā un personiskākā grāmata un stāsta par pirmo piedzīvoto karu viņa dzīvē, pirmo mīlestību, jūtām, kas atstāja pēdas visā viņa turpmākajā dzīvē un daiļradē.

Ir 1917. gads. Frederika Henrija pelēko piefrontes ikdienu kliedē iepazīšanās ar medicīnas māsu Ketrinu Bārkliju. Sākumā abu attiecības ir paviršas, viņš iztēlojas sevi par varoni, kurš uzsācis kārtējo mīlas intrigu. Taču drīz vien viss mainās. Frederiks tiek smagi ievainots, viņu evakuē uz frontes aizmuguri Milānas hospitālī, kur viņam ir ilgstoši jāārstējas. Pie ievainotā leitnanta atkal ierodas Ketrina un… mīlestība.

Romānu “Ardievas ieročiem”, vēstījumu par mīlestību kara laikā, amerikāņu ievērojamākais rakstnieks Ernests Hemingvejs (1899-1961) sarakstīja 1929. gadā jau kā nobriedis, trīsdesmit gadus vecs vīrietis ar bagātu mīlestības pieredzi. Romānā akcentētā medicīnas māsas Ketrinas neizmērojamā uzticība jaunajam leitnantam bija mīlestība, par kādu rakstnieks sapņoja kā par ideālu – tīru un nesaduļķotu.

Izrādes radošajā ansamblī arī scenogrāfs Valters Kristbergs, kostīmu māksliniece Ieva Veita, komponists Emīls Zilberts.

Lomās Elīna Hanzena, Rihards Jakovels, Aigars Apinis, Anna Nele Āboliņa, Kārlis Freimanis, Eduards Johansons, Januss Johansons, Vizma Kalme, Tālivaldis Lasmanis, Juris Laviņš, Mārtiņš Liepa, Arnolds Osis, Skaidrīte Putniņa, Inese Ramute, Rihards Rudāks, Uldis Sniķers.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2020 Visas tiesības paturētas