30 gadu jubileju koris “Kamēr…” atzīmēs arī Ventspilī11. oktobrī plkst 19.00 koncertzālē “Latvija” ar jubilejas programmu viesosies viens no vadošajiem Latvijas koriem - jauniešu koris “Kamēr…”

Atzīmējot jubileju, Ventspils klausītājiem tiks piedāvāta viendaļīga a capella programma, kurā iekļauti kora pastāvēšanas vēsturē nozīmīgi opusi, tieši korim veltīti latviešu komponistu skaņdarbi, kā arī mūsdienu Ziemeļvalstu kormūzikas skaņdarbi.

“Domājot par trīsdesmit gadu jubileju, mana iecere bija klausītājiem atklāt kora dažādos raksturus – līdzās augstas raudzes vokālām spējām arī sadarbības un skatuviskās prasmes, kas tam raksturīgi jau ilgstoši. Tādējādi es turpinu Māra Sirmā un Jāņa Liepiņa iemīto ceļu. Tāpat man bija svarīgi uzrunāt komponistus veltīt korim skaņdarbus, kas bagātinās Latvijas kormūziku. Man ir liels prieks, ka koncertos būs iespēja ne vien satikties ar kora ilggadējiem skatuves partneriem, bet aizsākt arī jaunas sadarbības,” stāsta kora mākslinieciskais vadītājs, diriģents Aivis Greters.

Jauniešu kori “Kamēr...” 1990. gadā dibinājis diriģents Māris Sirmais, kurš ilgstoši bijis arī tā mākslinieciskais vadītājs. Kopš 2018. gada kora vadību no diriģenta Jāņa Liepiņa pārņēmis Aivis Greters. Koris “Kamēr...” kļuvis par Latvijas kordziedāšanas izcilības simbolu: kolektīvs ir seškārtējs Dziesmu svētku koru karu uzvarētājs, trīs Eiropas kordziedāšanas Grand Prix ieguvējs, kā arī divreiz ieguvis Latvijas Lielo mūzikas balvu.

Diriģents Aivis Greters kordiriģēšanu studējis Rīgas Doma kora skolā un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Zināšanas papildinājis Zviedrijas Karaliskajā Mūzikas akadēmijā, šobrīd studē Mārtiņa Ozoliņa orķestra diriģēšanas klasē JVLMA. A. Greters ieguvis 1. vietu Imanta Kokara 1. Starptautiskajā jauno diriģentu konkursā (2013), īpašo balvu Jāzepa Vītola starptautiskajā kordiriģentu konkursā (2014) un 1. vietu Ziemeļvalstu kordiriģentu konkursā Dānijā (2017).

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2020 Visas tiesības paturētas