Andreja Upīša memoriālajā muzejā notiks pasākums “Andrejdiena stāstos”Sestdien, 30. novembrī, plkst. 13.00 Andreja Upīša memoriālajā muzejā Rīgā, Brīvības ielā 38-4, notiks Latvijas mutvārdu stāstnieku pasākums "Andrejdiena stāstos".

Novembrī svinēsim svētkus, kas rakstniekam bijuši īpaši tuvi – Andrejdienu. „Andreja Upīša mājās obligātas bija četras godības: viņa paša dzimšanas diena, Andrejvakars, rakstnieka dzīvesbiedres Olgas vārda diena un pirmais janvāris,” atceras laikabiedri.

Literatūrvēsturnieks Kārlis Egle rakstījis par sirsnīgām svinībām tuvāko draugu lokā: „Ja parasti tikšanās ar Upīti bija saistītas ar kādiem noteiktiem darbiem un uzdevumiem, tad divreiz gadā – Andrejdienā (30. novembrī) un dzimšanas dienā (5. decembrī) – aizgāju pie viņa tāpat, paspiest roku un parunāties. Nebija jau šādos gadījumos viesošanās parastajā nozīmē – ar cienastiem un kausu tukšošanu –, bet interesantas pārrunas par literatūru, par aktuāliem dzīves notikumiem. Šā vai tā sarunas vienmēr novirzījās uz kādiem jautriem gadījumiem, kuri saistījās ar literāro dzīvi, un Upīts klausījās un pats stāstīja neapnicis. Dažreiz līdz asarām smējāmies visi, kas bija pie viņa aizgājuši.”

Rudens stāsti Andrejdienā – pasakas, atmiņas par senākiem laikiem, piedzīvojumi, notikumi, joku un spoku stāsti – ikviens sarīkojuma apmeklētājs tiks laipni aicināts piedalīties ar saviem mutvārdu stāstiem. Sarīkojumu vadīs LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta pētnieks Dr. philol. Guntis Pakalns, piedalīsies Ārija Klēvere (Ventspils), Sanda Salmiņa (Cēsis), Ina Celitāne (Kuldīga) un citi Latvijas stāstnieki.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2020 Visas tiesības paturētas