Ar kino mūziku Liepājā uzstāsies Andrejs Osokins un māsas BalanasSestdien, 18. janvārī, plkst. 18.00 Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” uzstāsies izcilais pianists Andrejs Osokins un talantīgās māsas Balanas – vijolniece Kristīne Balanas un čelliste Margarita Balanas. Koncertā būs dzirdami skaņdarbi no slavenām kino filmām, ļaujot klausītājiem izdzīvot cilvēka mūžu stāstā no šūpuļdziesmas un pirmās mīlestības līdz pat nāvei un atdzimšanai.

Koncertā būs dzirdamas kompozīcijas no tādām filmām kā Franko Dzefirelli «Romeo un Džuljeta», Alfrēda Hičkoka «Psiho», Ingmara Bergmana «Mīklaini kā spoguļi», Stenlija Kubrika «Berija Lindona» un «Acis plaši aizvērtas», Andreja Tarkovska «Nostalģijas», Žana Pjēra Ženē «Amēlija», Romāna Polansa «Rozmarijas bērns», Leonīda Leimaņa «Pie bagātās kundzes», Deivida Linča «Tvinpīka», Stīvena Spīlberga «Žokļi» un citām. Tās būs Nino Rotas, Marģera Zariņa, Jana Tīrsena, Andželo Badalamenti, Džona Viljamsa, kā arī Johana Sebastiāna Baha, Ferenca Lista, Sergeja Prokofjeva un Kloda Debisī kompozīcijas īpaši koncertam izveidotās transkripcijās vijolei, čellam un klavierēm. Koncerta programmas aranžējumu autors ir latviešu komponists Leo Lobrevs.

Koncerta programmu papildinās Johanesa Brāmsa slavenā, maigi sapņainā “Šūpuļdziesma” blakus nepielūdzamajai nāves tēmai no 118. opusa Intermeco, kā arī kaislīgais un enerģijas pārpilnais “Pirmais klavieru trio”.

Čellistes Margaritas Balanas, vijolnieces Kristīnes Balanas un pianista Andreja Osokina radošā sadarbība aizsākusies studiju laikā Londonas Karaliskajā mūzikas akadēmijā. Kopš tā laika mūziķi kopā uzstājušies dažādos projektos un sastāvos, bet kino mūzikai veltītā koncertprogramma ir līdz šim vērienīgākais trio projekts.

Andrejs Osokins ir pasaulē pieprasītais pianists, savukārt vijolniece Kristīne Balanas – viena no visstraujāk plaukstošajiem latviešu talantiem uz pasaules skatuvēm. Viņas māsa, čelliste Margarita Balanas tiek uzskatīta par vienu no aizraujošākajām un daudzpusīgākajām šī laika māksliniecēm. Visi trīs jaunie mūziķi uzstājušies prestižākajās pasaules koncertzālēs, tostarp Berlīnes Filharmonijā un Vigmora zālē Londonā, koncertējuši solo ar neskaitāmiem orķestriem izcilāko mūsdienu diriģentu vadībā, viesojušies Latvijas Radio programmās un BBC Radio 3 pārraidēs. Māsām Balanas šis būs pirmais koncerts “Lielajā dzintarā”: “Ar nepacietību gaidu mūsu uzstāšanos ar kino mūzikas programmu šajā kultūras templī! Šī zāle ir radīta pasaules līmeņa koncertiem,” par gaidāmo koncertu Liepājā teic vijolniece Kristīne Balanas.

Izcilo mūziķu sniegumu Liepājā papildinās īpaši šai programmai veidotas mākslinieka Jāņa Romanovska video projekcijas.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2020 Visas tiesības paturētas