Atklās Kaspara Bramberga izstādi “Astoņi saullēkti” un Kaspara Groševa izstādi “Autonomia”



Šo ceturtdien, 13. augustā plkst. 18:30 mākslas centrs NOASS aicina uz divu izstāžu atklāšanas pasākumu – Kaspara Bramberga izstādi „Astoņi saullēkti” un Kaspara Groševa izstādi „Autonomia”. Pēc izstāžu atklāšanas pasākuma, plkst. 20:00 sekos grupas Nikto priekšnesums.

Izstāde "Astoņi saullēkti" būs skatāma no AB dambja puses, uz Daugavas akvatorija krastmalas līdz oktobra beigām. Mākslas centrs NOASS, AB dambja parks un Daugavas akvatorija Kasparam Brambergam deva unikālu iespēju uzsākt pētnieciski radošu procesu, kas rezultējās “site specific” mākslas darbu grupā Rīgas pilsētvidē. Mākslinieks pārstāv laikmetīgā abstraktā ekspresionisma virzienu. Viņa lielformāta mākslas darbus raksturo materialitāte un kā pats autors mēdz teikt - vieliskums. Izstādes nosaukums ‘Astoņi saullēkti’ runā par ainavu kā dabas spēku manifestāciju.

Savukārt izstāde "Autonomia" būs skatāma peldošā mākslas centra NOASS pagraba tilpnēs, līdz šā gada 19.septembrim. Mēs esam izsaukuši garus, mēs esam būvējuši struktūras, mēs esam plēsuši mežus, mēs esam izšķīduši un savienojušies, mēs esam elektrizējušies, mēs esam bez vadiem, mēs esam starp torņiem un Subway ēstuvēm, starp benzīntankiem un lopkautuvēm (Beikersfīldā?), mēs esam visur, allaž lieki, reti gaidīti, vēl retāk apbrīnoti, kā izbērti zemesrieksti, kā kunkuļi sviestā mēs izplešam savas rokas, kampjot gaisu un saskatoties ar ziediem parkā, mēs esam vieni, mēs esam daudzi, mēs esam visi.

Kaspara Groševa darbs “Autonomia” veidots, domājot par zīmēm un vēstījumiem, kas parādās pilsētu ielās jau kopš laikiem, kad ledāji vien krakšķēja trīsās. Attālinot un pietuvinot skatienu, parādās mirāžas, kas pieprasa, lūdz, smejas, komentē, kā virmojošs gaiss virs dzelzceļa sliedēm tās parādās Groševa darbā, meklējot alūzijas un paralēlas saspēles starp virtuālo un fizisko telpu.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2020 Visas tiesības paturētas