Dabas muzejā būs skatāma izstāde “Tomātu parāde 2018”Tradicionālajā tomātu izstādē varēs apskatīt ap 400 tomātu šķirnes, liela daļa no tām Latvijā būs redzamas pirmo reizi.

Izstādē būs iespēja aplūkot gan Latvijas selekcionāru jaunākās, gan pasaulē jau labi zināmās un ievērību ieguvušās tomātu šķirnes, ko savos dārzos izlolojuši pašmāju kolekcionāri. Izstādes daudzveidīgajā tomātu krāsu paletē un izskata dažādībā, katrs varēs atrast savai gaumei piemērotas šķirnes, ko jau nākamajā gadā izaudzēt savā dārzā.

Šogad izstāde veltīta A.Sildes dārzkopības entuziastu kluba „Tomāts” 21 pastāvēšanas svētkiem. Tās ietvaros dārzniecība „Neslinko’’ izstādē piedalīsies ar vairāk nekā 120 gan senām un iemīļotām, gan jaunām tomātu šķirnēm, šajā stendā katrs auglis ir kā savdabīgs mākslas darbs, ko radījusi daba sadarbībā ar cilvēku. Savukārt Valdis Pūliņš pārsteigs ar plašu divkrāsu (bicolor) un svītraino tomātu kolekciju, Linda Grotupe piedāvās apskatīt zaļo tomātu kolekciju un tomātu šķirnes ar erotiskiem nosaukumiem. Valmieras nodaļu šogad izstādē pārstāvēs Natālja Zeltiņa ar savu saulaino tomātu kolekciju savukārt Dobeles nodaļu – Austra Zaļuma un Agita Andžāne. Tāpat izstādē piedalīsies Darja Jureviča no Rīgas un biedrība „Latvijas Mazpulki”.

Kā ierasts, izstādes laikā ikviens interesents varēs iegādāties un pasūtīt tomātu sēklas, kas reģistrētas VAAD reģistrā un saņemt konsultācijas no vadošajiem Latvijas tomātu audzētājiem. Konferenču zālē katru dienu plkst. 13.00 savā pieredzē dalīsies ilggadējie dārzkopji: Austra Zaļuma, Valdis Pūliņš, Ludmila Kudzasova, Natālija Zeltiņa (ieeja lekcijās ar izstādes biļetēm). Īpašs piedāvājums! Piektdien, 24.augustā, aicinām pārbaudīt nitrātu daudzumu pašu audzētajos vai pirktajos dārzeņos un noteikt pH līmeni līdzņemtajiem augsnes paraugiem (maksa par pakalpojumu 0.30 eiro).

Foto: Ilustratīvs

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2019 Visas tiesības paturētas