Dabas muzejā turpinās krāšņā izstāde „Daba krāso”


Līdz šā gada 4. martam Latvijas Dabas muzejā notiek izstāde „Daba krāso”, kurā var iegūt plašu informāciju par dzijas krāsošanu ar augu izcelsmes krāsvielām. Izstāde ir unikāla, jo tajā ir apskatāmi īpaši šai izstādei augos krāsoti dziju paraugi, pirmoreiz tiek demonstrēta videofilma par augu krāsošanu, kā arī ik nedēļu notiek meistarklases krāsošanā.


Izstādē „Daba krāso” vienuviet sastopas dažādas nozares – botānika, folklora, ķīmija un pat valsts aizsardzība. Apmeklētāji var apskatīt Latvijā bieži sastopamo augu drogas, dziju toņus un dabiski krāsoto dziju segas. Bērniem īpaši saistošas šķiet spēles, tostarp krāsaugu „Cirks”, kā arī dzijas toņu piemeklēšana karavīru maskēšanās tērpiem. Krāsošanas iesācējiem un meistariem interesants šķiet ķīmisko kodinātāju stends.


Pretstatā ziemas baltumam un spalgumam, izstādē ir apskatāma vislielākā dabisko krāsu dažādība. Viskošākais sarkanais tonis ir iegūstams no ziemeļu madaras (Galium boreale L.). Savukārt, Latvijas zilo toni var iegūt no krāsu mēles (Isatis tinctoria L.), to iepriekš raudzējot urīnā. Ja vēlaties krāsot tūlīt, izstādē ir apskatāms stends arī ar virtuves skapītī atrodamajām krāsvielām.


Joprojām ir iespējams pieteikties uz krāsošanas meistarklasēm, sūtot pieteikumu uz e-pastu: ekskursijas@ldm.gov.lv vai zvanot pa tālruni: 67356051. Viena nodarbība ilgst aptuveni 3 stundas, nodarbības maksa – ieejas biļete izstādē plus 1 Ls. Aicinām pieteikties savlaicīgi, jo pašreiz tiek rezervētas vietas 25. februāra un 3. marta nodarbībās.


Izstāde „Daba krāso” ir apskatāma no šā gada 25. janvāra līdz 4. martam. To finansiāli atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.


Laipni aicināti Latvijas Dabas muzejā – Rīgā, K. Barona ielā 4!

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2020 Visas tiesības paturētas