Daugavpils teātrī – M.Čehova Rīgas Krievu teātra viesizrāde “Graņonka”20. martā pl. 18.30 uz Daugavpils teātra skatuves viesosies M. Čehova Rīgas Krievu teātris ar izrādi „Graņonka”.

Vīrs atgriežas mājās vēlāk nekā parasti un iedzēris. Šoreiz sieva ir nolēmusi – pār slieksni vīrs netiks laists. Kas liek viņai pēdējā brīdī mainīt lēmumu? Bailes, žēlums, mīlestība?

Tā ir tikai viena sadzīves aina, bet izrādes Graņonka pamatā ir dažādas situācijas, kas mums ir zināmas ne tikai no literatūras un kino. Izrādes varoņi – vienkārši cilvēki, tāpēc arī situācijas, kuras izspēlē aktieri, ir kā no dzīves. Visās ainās tā vai citādi klātesošs ir alkohols. Taču stāsts jau nav par to, bet par cilvēkiem, kas kādā brīdī saka: „Vai iedzersim?”

Šajā izrādē ir improvizācijas, aktieru vērojumi, personiskie stāsti – pati dzīve kļuvusi par izrādes dramaturģijas pamatu. Un aktieri katru epizodi ik reizi izdzīvo kopā ar saviem personāžiem. Tāpēc mainās replikas, intonācijas, žestu valoda... Izrāde ir tikpat neatkārtojama, cik neatkārtojama ir pati dzīve.

Režisors Elmārs Seņkovs: „Ikvienam ir kaut kāds „kontakts” ar alkoholu, katram ir ko teikt par šo tēmu – par alkohola būtību, par tā lomu un vietu cilvēka dzīvē. Pat tiem, kuri nevēlas runāt par to, jo iespaidi par „kontaktu” ir negatīvi.

Alkohola būtību nav iespējams parādīt kā kaut ko patstāvīgu, abstraktu; tā atklājas cilvēku attiecību telpā – brīvas izvēles veidā.

Mēs visi kopā sacerējām šo izrādi. To veido etīdes – gan smieklīgas, gan skumjas –, monologi, dialogi, muzikāli priekšnesumi. Visi kopā arī pārliecinājāmies, kas skan ticami, kas ne pārāk ticami. Katrs no aktieriem izspēlē vairākus tēlus, un, protams, tas neatvieglo uzdevumu, toties piešķir jaunas šķautnes mūsu eksperimentam. Kas no tā visa ir sanācis, un ko mēs vēlējāmies pateikt – lai skatītājs izvērtē pats.”

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2019 Visas tiesības paturētas