Eksperti prognozē, ka pēc diviem gadiem e-parakstu varēs lietot 100% Latvijas iedzīvotājuPēc diviem gadiem e-parakstu varēs lietot 100% Latvijas iedzīvotāju, otrdien intervijā LTV raidījumā "Labrīt, Latvija!" prognozēja Latvijas Valsts radio un televīzijas centra (LVRTC) valdes priekšsēdētājs Jānis Bokta.

Viņš stāstīja, ka Satiksmes ministrija (SM) ir daudz darījusi, lai e-paraksts tiktu iedzīvināts. Viņaprāt, iniciatīva uzlikt par pienākumu juridiskām personām obligāti pieņemt ar e-parakstu parakstītus dokumentus ir apsveicama.

Jau vēstīts, ka SM plāno nākotnē visām juridiskajām personām uzlikt par pienākumu obligāti pieņem elektroniski parakstītus dokumentus. Šī SM iniciatīva vēl jāapstiprina valdībā.

SM uzskata, ka tādējādi iedzīvotājiem tiks samazināts administratīvais slogs un izmaksas, kārtojot dažādas formalitātes, kā arī novērsta situācija, kad iedzīvotāji nevar izmantot iespēju parakstīt dokumentus elektroniski, jo uzņēmēji atsakās šādus dokumentus pieņemt.

LVRTC valstij piederošs uzņēmums, kas piedāvā telekomunikāciju risinājumus Latvijā pārstāvētajiem mobilo sakaru, interneta un telekomunikāciju operatoriem, kā arī valsts institūcijām. LVRTC ir galvenais radiofonijas un televīzijas programmu zemes apraides tīkla operators valstī un virszemes ciparu televīzijas apraides projekta partneris infrastruktūras nodrošināšanā. Kopš 2009.gada 1.jūnija uzņēmums ir arī oficiālais sertifikācijas pakalpojumu sniedzējs valstī.

Avots: nra.lv
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2020 Visas tiesības paturētas