Koncertu ciklā “KOPĀ” pirmo lielo kopkoncertu sniegs soprāns Perīna Madefa un baritons Jānis Apeinis14. augustā plkst. 20:00 Melngalvju namā tiešraides koncertu ciklā “KOPĀ” notiks pirmais lielais soprāna Perīnas Madefas un baritona Jāņa Apeiņa kopkoncerts, kurā skanēs ārijas un dueti no skaistākajām Dž.Verdi, Š.Guno, G.Doniceti, R. Leonkavallo un U. Džordano operām. Pie klavierēm pianists Mārtiņš Zilberts. Biļetes un koncertiem klātienē un skatījumam tiešraidē var iegādāties www.bilesuparadize.lv.

“Pirmo reizi Latvijā uzstāsimies tik lielā kopkoncertā, savukārt uz skatuves esam bijuši partneri vairākās izrādēs – “Oņegins”, “Fausts”, “Karmelīšu dialogi”. Pēc Covid 19 krīzes šī būs pirmā uzstāšanās Latvijā, un, protams, ar nepacietību gaidām tikšanos. Repertuāra izvēles pamatā ir ārijas un dueti, kas mums ir ļoti tuvi,” par koncertu stāsta Jānis Apeinis. J.Apeinis.

Soprāns Perīna Madefa dzīvo Latvijā jau ceturto gadu, 2019. gadā debitēja uz Latvijas Nacionālās operas skatuves ar Blānšas lomu Fransisa Puenka operā “Karmelīšu dialogi”. Dzimusi Lionā, operā debitēja 9 gadu vecumā, dziedot Grietiņas lomu Lionas operas izrādē “Ansītis un Grietiņa” Kenta Nagano vadībā. Studējusi Nacionālajā Augstākajā dejas un mūzikas konservatorijā Lionā, kuru absolvēja 2002. gadā. 2004./2005.gada sezonā zināšanas papildinājusi Flandrijas operas studijā. 2008. gadā ieguvusi 1.vietu Starptautiskajā konkursā Barselonā. 2013. gada augustā Perīna tika izraudzīta dziedāt Plasido Domingo izveidotajā vokālajā konkursā „Operalia”. 2013. gadā ieguva skatītāju balvu Mâcon International Competition un 2014. gadā ieguva 1. vietu Marseļas operetes konkursā un 2. vietu Forum Lyrique d’Arles. Dziedājusi daudzos opernamos Eiropā. Starptautiskā prese par P.Madefu raksta: “viņas belcanto ir ar krāšņu skanējumu un vokālo elastību, dzidrumu un elpojošu frazēšjumu” (Resmusica), “viņai piemīt instinktīva un komunikatīva enerģija” (ODB-Opéra) un “satriecošs vokālais patiesums” (Forumopera).

Latvijas publikas iemīļots baritons Jānis Apeinis uz Latvijas Nacionālās operas skatuves debitējis 2003. gadā un nodziedājis daudzas vadošās baritona lomas, ir regulārs viesis uz Eiropas operu skatuvēm. A/S “Staburadze” stipendiāts Jāzepa Vītola 2. Starptautiskajā vokālistu konkursā, SIA Eniro un Jaunrades fonda stipendiāts (2003), Jāzepa Vītola 3. Starptautiskā vokālistu konkursa laureāts (2004). Jānis Apeinis ticis nominēts Lielajai mūzikas balvai 2016 kategorijā Gada mūziķis. 2009. gada pavasarī sniedzis pirmo solokoncertu Rīgā. Jānis Apeinis dzied titullomu Čaikovska operā “Jevgeņijs Oņegins’ Pēterburgas Mihaila teātra iestudējumā, kas 2013. gadā novērtēts ar Krievijas prestižo teātra balvu “Zelta maska”.

Nākamie cikla koncerti notiks 27. augustā Jelgavas pilī – viena no Latvijas publikas iemīļotākajām operdziedātājām Sonora Vaice, ciklu noslēgs Andreas Bauers Kanabas ar koncertu 17. septembrī Mazajā Ģildē Rīgā. Uz šiem koncertiem biļetes klātienes apmeklējumam vai skatījumam tiešraidē var iegādāties www.bilesuparadize.lv.

Latvijas operas zvaigžņu tiešraides koncertu cikla “KOPĀ” idejas autore un koncertu un tiešraižu producente ir Daina Markova, solistu atlasi veic Ilze Sprancmane, koncertu ciklu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds un LMT, koncertus rīko “HDPD Productions & Dreams”.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2020 Visas tiesības paturētas