Koncertzāle “Latvija” un Ventspils Mūzikas vidusskola gūst uzvaru starptautiskā arhitektūras konkursā IFD AWARD 2019Koncertzāle "Latvija" un Ventspils Mūzikas vidusskola ir ieguvusi 1.vietu IFD AWARD 2019 nominācijā - fasādes (ventilējamās).

Koncertzālei "Latvija" un Ventspils Mūzikas vidusskolai līdz ar augstiem energoefektivitātes risinājumiem un izciliem akustikas rādītājiem, elegantā jumta konstrukcija ir viens no sarežģītākajiem elementiem projekta īstenošanā. Ēka īpaši izceļas ar tās konstruktīvo risinājumu izpildījuma stiprību un savdabīgu, neierastu arhitektūru. Jumta plakne vien sastāv kopumā no 85 plaknēm, savukārt fasāde ir veidota no keramikas paneļiem, kas tika individuāli profilēti speciāli šim objektam, kas projekta realizētājiem prasīja ļoti augstu precizitāti.

Starptautiskās jumiķu Federācijas rīkotais konkurss norisinājās šī gada 25.-28. septembrī IFD 2019 kongresā Lielbritānijā, Edinburgā. Konkursa ietvaros no visas pasaules tika izmeklēti skaisti, inovatīvi un sarežģīti izbūvēti jumti, kā arī vēdināmās fasādes, un to vērtēšana sadalīta 4 kategorijās - metāla jumti (1. vieta Amerikas Savienotās Valstīs realizēts objekts), plakanie jumti (1. vieta Austrijā un Latvijā realizēts objekts), slīpie jumti (1. vieta Ķīnā realizēts objekts), fasādes-ventilējamās (1. vieta Ventspils pilsētā realizētā Koncertzāle "Latvija" un Ventspils Mūzikas vidusskola). IFD AWARD 2019 konkursa ietvaros tika saņemti kopumā 86 pasaules visdažādāko objektu pieteikumi no Austrijas, Igaunijas, Latvijas, Lielbritānijas, Ķīnas, Amerikas, Kanādas, Krievijas, Slovākijas, Vācijas, Īrijas u.c. valstīm. Iesniegtos projekta darbus izvērtēja starptautiska žūrija.

Šā gada 25. un 26. jūlijā ar grandiozu koncertprogrammu tika atklāts viens no vērienīgākajiem kultūras projektiem nacionālā mērogā - koncertzāle "Latvija" Ventspilī. Jaunajā ēkā vienoti darbojas gan koncertzāle "Latvija", gan Ventspils mūzikas vidusskola. Savukārt 24.septembrī šajā ēkā tika atklāta arī Ventspils Mūzikas bibliotēka, kas ir Latvijā vienīgā mūzikas bibliotēka, piedāvājot plašu pakalpojumu klāstu mūzikas profesionāļiem un mīļotājiem.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2020 Visas tiesības paturētas