Kopā ar kori “Balsis” dziedās amerikāņu topošie astronauti, fiziķi, sportisti un multiplikācijas filmu autoriMaija otrajā pusē, līdzās priekpilnajām putnu pavasara gaviļu dziesmām, Rīgu pieskandinās arī vairāki sadraudzības kora mūzikas koncerti. Pirmais no tiem – “Dziesmu vēstneši” - jau 23. maijā plkst. 19.00 Latvijas Universitātes Lielajā aulā, kurā kopā ar viesiem no Amerikas - Perdjū Universitātes Glī kluba vīru kori /Purdue Varsity Glee Club/ dziedās jauniešu koris “Balsis”.

Amerikāņu vīru koris diriģenta Viljama Grifela /William Griffel/ vadībā piedāvās koncertprogrammu, kuras pamatkodolu veidos ASV mūsdienu autoru kormūzika, tradicionālie dziedājumi, kā arī dziesmas no grupas The Beatles repertuāra, daudz šodien populāras klasiskās mūzikas aranžējumi kora skanējumā un īpaši šim koncertam iemācītā latviešu tautasdziesma Es kara’i aiziedams I. Ramiņa apdarē. Savukārt koris Balsis amerikāņu skaņu pasaulei pretī liks latviešu komponistu krāšņākos darbus, papildinot programmu ar Galla, Brāmsa, Sisaska u.c. kormūziku. Būs arī kopā dziedāšana. Ieeja koncertā bez maksas.

Astronauts, fiziķis, sportists, politiķis, multiplikācijas filmu autors, vides pētnieks, jurists, daiļdārznieks, inženieris, dziedošs un mūziku rakstošs diplomāts, tās ir tikai dažas profesijas, kas pārstāvētas Perdjū Universitātes Glī kluba vīru korī. Lai gan neviena no tām tiešā veidā nav saistīta ar muzikālu izglītību, kolektīvs ieguvis izcili profesionāla kolektīva reputāciju, kura balsis dažbrīd ieskanas pat astoņbalsīgos akordu ķekaros.

Šī dinamiskā mūzikas trupa savas gandrīz 125 gadu pastāvēšanas laikā (koris izveidots 1893. gadā) izkopusi un iestudējusi daudzveidīgu repertuāru, ieskaitot garīgos dziedājumus, vokālā džeza standartus, mūsdienu hitus, romantiskas balādes, klasiskos kora opusus, tautas melodijas, patriotiskās dziesmas un pazīstamu operas korus. Lai vēl vairāk uzlabotu katru uzstāšanos un būtu interesanti visu vecumu auditorijai, koris dzied gan arī mazās grupās, gan piesaista izcilus solistus.

Lai gan savas tradīcijas un nosaukumu - Glī klubs - koris ieguvis, pateicoties populāram vokālās mūzikas žanram, kas bija īpaši iemīļots kolektīvās a cappella dziedāšanas piekritējiem Anglijā 18. gadsimta otrajā pusē, Latvijas publikai vieglāk būtu atcerēties vienu no populārākajiem jauniešu TV seriāliem Radīti skatuvei (Glee), kas veicinājis milzīgu jauniešu interesi par pop-koru kultūru Amerikā. Perdjū Universitātes Glī kluba vīru koris ir viens no spilgtākajiem šā žanra pārstāvjiem.

Šobrīd koris devies koncertturnejā pa Poliju un Baltijas valstīm, atklājot šo valstu bagāto vēsturi un kultūru, un muzicējot kopā ar katras valsts pazīstamākajiem kolektīviem.

Augstas klases muzicēšana un nedzirdētas kora mūzikas vilinājums lai kalpo kā virziena rādītāji ceļā uz koncertu Dziesmu vēstneši Rīgā, LU Lielajā aulā!

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2018 Visas tiesības paturētas