Kultūras centrā “Imanta” skatāma jauno ilustratoru bilžu grāmatu izstādeLīdz 4. oktobrim Rīgas Kultūras un atpūtas centrā “Imanta” būs skatāma Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas katedras 2020. gada bilžu grāmatu skate “Atmiņas”.

Jau piekto gadu Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas katedras studenti bilžu grāmatu un komiksu gardēžus priecē ar ikgadēju bilžu grāmatu skati. Izstādē aplūkojami maģistra programmas studentu bilžu grāmatu sērijas “Atmiņas” ilustrāciju oriģināli un grāmatas. Izstāde atceļojusi uz “Imantu” no mākslas telpas “Aminori”, kur tā bija skatāma no 9. jūlija līdz 20. augustam. Bilžu grāmatu sērija radīta, gatavojoties Boloņas Bērnu grāmatu tirgum Itālijā, un būs apskatāma Latvijas nacionālajā stendā 2021. gadā.

Sērijas ietvaros autori risinājuši atšķirīgus atmiņu tēmas aspektus — personīgo atmiņu, atmiņas neuzticamo dabu, kura, iespējams, sagroza piedzīvoto vai padara nebijušu notikumu par notikušu, par sāpīgām vai tieši otrādi, par priecīgām atmiņām. “Atmiņa ir viens no nozīmīgākajiem ilustratora un autora instrumentiem — tā ir bagātīga, bet ne visai uzticama ideju lāde, kurā gan apzināti, gan neapzināti mākslinieki smeļ idejas jaunradei”, uzskata izstādes autori.

Jauno ilustratoru aizraujošie vizuālie stāsti radīti dažādām vecuma grupām - mākslinieki pētīja dažādas bērnu un jauniešu vecuma grupas, uzdodot tām jautājumus un mēģinot apjaust iespējamās lasītāju intereses. Izstādē apmeklētāji var izšķirstīt 14 dažādas grāmatas. Dagne Devjatnikova radījusi grāmatu “Ak vai, mammu, ak vai!”, kas stāsta par māsas un brāļa vētraino strīdu, kas pamudina viņus fantāzijas lidojumam un sapņiem par visām iespējamajām blēņām un mammas dusmu eksplozijām, un piemērota 10-12 gadus veciem bērniem. Savukārt Sanitas Skalbes bilžu grāmata “Kosmosa draugi” 8-10 gadus veciem lasītājiem vēsta, ka nav nozīmes tam, cik atšķirīgs tu esi un no kurienes nāc, jo iegūt draugus iespējams visneparastākajās vietās un situācijās. Lindas Jākobsones-Viškeres grāmatā 12-13 gadus veciem bērniem “Gribu, gribu, gribu” atklāts, kas notiek, kad iegūst to, ko ļoti, ļoti, ļoti gribas, savukārt māksliniece Aija Bley radījusi grāmatu 15-17 gadu veciem jauniešiem, kas stāsta par viņas pieredzi, 1981. gadā sākot mācīties Salaspils vidusskolas 8.b klasē. “Savos četrpadsmit es biju ar dzīvi un sevi neapmierināta pusaudze. Grāmatā, izmantojot klasesbiedru un draugu arhīvus, es apkopoju savas atmiņas par šo laiku un sajūtām”, atklāj autore. Izstādē skatāmas arī jauno mākslinieku Antras Agrenas, Ivitas Brūderes, Ingrīdas Ivanes, Kristapa Kramiņa, Līvas Ozolas, Gunas Pogas, Alises Rudēvicas, Sanitas Skvarnavičas, Annas Vaivares un Patrīcijas Māras Vilsones grāmatas un ilustrācijas.

Izstāde apskatāma Rīgas Kultūras un atpūtas centra “Imanta” 2. stāva galerijā, Rīgā, Anniņmuižas bulvārī 29, katru dienu no 10.00 līdz 20.00. Ieeja bez maksas.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2020 Visas tiesības paturētas