Latvijas Dabas muzejā būs skatāma 25 gadu jubilejas izstāde “Īrisi 2019”Latvijas Dabas muzejā no 5. līdz 9. jūnijam aicinām uz 25 gadu jubilejas izstādi „Īrisi 2019”, kas organizēta sadarbībā ar Latvijas Gladiolu un īrisu biedrību.

Šogad izstādē, atzīmējot Latvijas Gladiolu un īrisu biedrības (līdz 2012.gadam – biedrība „Latvijas Gladiolu draugu klubs”) pastāvēšanas 25 gadu jubileju, audzētāji īpaši izcels tās īrisu šķirnes, kas savulaik bija aktuālas un pieprasītas, un ar kurām aizsākās biedrības darbs. Līdz ar biedrības jubileju tiks atzīmēts arī 25. sadarbības gads ar Latvijas Dabas muzeju.

Apmeklētājiem būs iespēja vērot, kādas izmaiņas skārušas īrisu selekciju Latvijā teju 30 gadu garumā, kādas raksturīgas pazīmes īrisu ziediem bijušas 90-ajos gados aktuālām šķirnēm pretstatā mūsdienām. Lai arī sākotnēji audzētājiem pieejamas bija tikai ārzemju šķirnes, līdz ar biedrības izveidošanu 1994.gadā aktivizējās darbs pie Latvijas īrisu selekcijas, kas nu jau sasniegusi gandrīz 400 īrisu šķirņu. Izstādē būs eksponētas ap 200 dažādas īrisu šķirnes, no kurām teju puse būs Latvijas selekcija. Tieši Latvijā radītās šķirnes ir krietni izturīgākas, jo ir daudz piemērotākas mūsu klimatiskajiem apstākļiem.

Izstādes laikā apmeklētājiem biedrības pārstāvji sniegs konsultācijas par īrisu šķirnēm, audzēšanu, selekciju un šķirņu izvēli dārzam.

Foto: Ilustratīvs

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2019 Visas tiesības paturētas