Latvijas kinoteātros sāks izrādīt Luisa Ortegas krimināldrāmu “Eņģelis”No 14. marta Latvijas kinoteātros sāks izrādīt režisora Luisa Ortegas (Luis Ortega) krimināldrāmu “Eņģelis” (El Angel), kas iedvesmojusies no argentīniešu sērijveida slepkavas Karlosa Rovledo Puča dzīves. Filma balstīta patiesos notikumos, un tās darbība notiek gaumīgi atveidotā 20. gs. 70. gadu Buenosairesā. Tās producenti ir slavenais brāļu tandēms Pedro un Augustins Almodovari (Pedro, Augustín Almodóvar). Latvijas pirmizrāde gaidāma kinoteātrī “Kino Bize” 14. martā pl. 20:30, bet no 15. marta tā tiks demonstrēta Splendid Palace.

Filma vēsta par pusaudzi Karlitosu, kurš ar savu skolas biedru Ramonu uzsāk īslaicīgu, bet ļoti produktīvu un erotisma piestrāvotu kriminālo karjeru. Galvenās lomas atveidotāja Lorenso Ferro (Lorenzo Ferro) vaibstiem piemīt ne tikvien debešķīgi nevainīgs skaistums, bet arī sekla bezkaunība un biedējoša līdzība ar īsto Karlosu Rovledo Puču (Carlos Robledo Puch), kurš šobrīd izcieš ilgāko ieslodzījumu Argentīnas vēsturē par 11 slepkavībām un 17 laupīšanām un nekādi netiek pie priekšlaicīgas atbrīvošanas vai vismaz paša pieprasītās nāvējošās injekcijas, kas Argentīnā nav legāla. Rovledo Pučs joprojām tiek uzskatīts par nopietnu draudu sabiedrībai.

Galvenais varonis filmā ir tikai 17 gadus jauns zēns. Noziedznieka amatā viņš debitē ar kinozvaigznes iznesību, pārliecināts, ka piepilda dzīves aicinājumu, piesavinoties citu mantas un darot visu, kas vien ienāk prātā. Pilnīgās lūpas savilcis mierīgā smīnā aiz zeltainām eņģeļa cirtām, viņš gausi soļo gar savām trofejām jaunbagātnieku villās, juzdamies pilnīgi neaizskarams. Jauniņā bandīta bravūra sabiedrībā joprojām rada mulsinošu apbrīnu. Rovledo Pučs, kurš presē iesaukts par Nāves Eņģeli, nav bijis ne no nelabvēlīgas ģimenes, ne tā rīkojies apstākļu spiests.

Filma ir baudāma tās izkoptā stila un detaļu piesātinājuma dēļ. Kino kritiķe Monika Kastiljo apgalvo, ka filmai piemīt “velūra āriene”, tās “tumšie, siltie toņi pat ikdienišķākās vietas padara daudz jutekliskākas un aicinošākas”. Tajā ļoti krāšņi atdarināta 20. gs. 70. gadu Argentīna. Filmas skaņu celiņš pastiprina laika gaisotni un varoņu visatļautības izjūtu, liekot skatītājam noticēt jauno blēžu neuzvaramai uzpūtībai. Šie puiši izturas kā neapturami rokzvaigznes, paša dieva sūtņi, kuru augstākais uzdevums ir zagt. Ne velti filmas manierē saskatāma līdzība ar Martina Skorsēzes (Martin Scorsese) gangsterfilmu “Labie puiši” (Goodfellas).

Filma 2018. gada Kannu kinofestivālā demonstrēta “Īpašais skatiens” (Un Certain Regard) sadaļā. Tā ieguvusi labākās filmas nomināciju Sansebastjānas starptautiskajā kinofestivālā, kā arī tika izvēlēta kā Argentīnas pieteikums Amerikas kinoakadēmijas apbalvojumam “Oskars” kategorijā “Labākā filma svešvalodā”. Latvijas pirmizrāde gaidāma kinoteātrī “Kino Bize” 14. martā pl. 20:30, bet no 15. marta filma tiks demonstrēta arī Splendid Palace.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2019 Visas tiesības paturētas