Liepājā notiks džeza mūzikas vakars “Jam Session” ar Polu RustčkuOtrdien, 4. februārī, koncertzāles “Lielais dzintars” mākslas telpā Civita Nova no pulksten 19.30 norisināsies iecienītais mūzikas pasākums “Jam Session”. Šoreiz pasākuma īpašais viesis būs Polijā dzīvojošais basģitārists, komponists un producents Pols Rustčka.

Pols Rustčka savu muzikālo karjeru sācis kā pianists, bet pēc iepazīšanās ar grupu “Weather Report” pievērsās elektriskās ģitāras spēlei. 2005. gadā uzvarēja Vācijas Nacionālajā jaunatnes džeza konkursā. Basģitāra spēli mūziķis mācījies Amsterdamas konservatorijā.

P.Rustčka ir dibinājis starptautisku džeza grupu “The Brag Pack”, kur muzicē kopā ar pianistu Šri Hanuraga, saksofonistu Danielu Mesteru, sitaminstrumentālistu Andri Buiķi un dziedātāju Kingu Prus. Mākslinieks ir koncertējis tādos lielākajos džeza festivālos, kā “ASEAN Jazz Festival”, “Rīgas Ritmi”, “Bimhuis”, “Birdland”, “Hanza Jazz Festival”, “Jazzblag Festival”, “Jazz in the Ruins” un citos.

Dzīvojot Polijā, mūziķis uzstājies kopā ar daudziem māksliniekiem, kā, piemēram, Krystyna Stanko, Mieczyslaw Szczesniak, Slawek Uniatowski, Dira Sugandi, Irek Wojtczak, Gaba Kulka, Natalia Grosiak, Dominik Bukowski, Cezary Paciorek, Cezary Konrad, Polijas Filharmonijas kamerorķestri un Polijas Radio simfonisko orķestri.

“Jam Session” sākums pulksten 19.30 ar LMMDV audzēkņu un skolotāju improvizāciju daļu. Savukārt no pulksten 20.00 līdz 21.00 norisināsies džeza mūzikas koncerts ar viesmākslinieku P.Rustčku, Ati Andersonu (taustiņinstrumenti) un Andri Buiķi (sitaminstrumenti).

Muzikālo pasākumu “Jam Session” organizē Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola, to atbalsta Liepājas Kultūras pārvalde. Pasākumā ieeja ir bez maksas.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2020 Visas tiesības paturētas