Mūziķis Vairis Nartišs nes Latvijas vārdu pasaulēMūziķis, pūšaminstrumentu un to aksesuāru izgudrotājs un uzņēmējs Vairis Nartišs turpina Latvijas sasniegumus mūzikā, kļūstot par leģendārā pūšaminstrumentu ražotāja “Vincent Bach” oficiālo mākslinieku. Nartišs ir pirmais metāla pūšaminstrumentālists Baltijā ar šādu godu, un, neapšaubāmi, tas ir būtisks sasniegums visai Latvijas mūzikas pasaulei.

“Vincent Bach” ir konsorcija Conn-Selmer daļa ar, gluži kā Latvijai, nu jau 100 gadu vēsturi, kas nosaka pasaules metāla pūšaminstrumentu ražošanas noteikumus. Starp “Vincent Bach” un Conn-Selmer konsorcija māksliniekiem ir minami tādi zināmi mākslinieki kā Čikāgas simfoniskā orķestra trombonisti (Charles Vernon, Jay Friedman. Michael Mulcahy), Concertgebouw orķestra, Berlīnes filharmoniķu Pitsburgas simfoniskā orķestra (kuru vairākus gadus, starp citu, vadīja arī Mariss Jansons), Ņujorkas filharmonijas simfoniskā orķestra, Lielā un Marijas teātru simfonisko orķestru, Metropolitēna operas orķestra, Koventgārdena operas, Atlantas simfoniskā orķestra, Klīvlendas simfoniskā orķestra u.c. vadošo pasaules orķestru mākslinieki. Conn-Selmer mākslineki ir arī pasaulslaveni soloatskaņotāji - Christian Lindberg, Jiggs Whigham, Julian Bliss u.c. soloatskaņotāji. Nu tiem ir pievienojies arī Vairis Nartišs, iznesot pasaulē arī Latvijas vārdu.

Jāatzīmē, ka interneta veikala Nartiss.lv vadītājs Vairis Nartišs ir ne tikai mūziķis, bet arī mecenāts. Viņš ir izveidojis īpašu jauniešu atbalsta programmu, kur Latvijas jaunajiem mūziķiem būs iespēja saņemt mūzikas instrumentus. „Mana atbalsta programma ir izveidojusies tādēļ, ka es pats ļoti labi atceros to laiku, kad, mācoties mūzikas koledžā, man iesākumā nebija instrumenta, uz kā apgūt trombona spēli. Tomēr no šodienas skatu punkta varu izteikt vislielāko pateicību toreiz Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas koledžas vadībai, kura toreiz iegādājās jaunus trombonus un mana profesionālā izaugsme varēja noritēt daudz straujāk. Atceroties šos laikus, es jau pirms daudziem gadiem sev nozvērējos - cik varēšu, tik atbalstīšu jaunos talantus,” savu motivāciju skaidro Vairis Nartišs.

Nartišs atzīst, ka mūzika ir viņa sirdslieta un viņš labāk nekā jebkurš cits zina, cik daudz katram muzikantam nozīmē viņa instruments. “Kļūt par “Vincent Bach” oficiālo mākslinieku ir liels pagodinājums, ar kuru es ļoti lepojos ne tikai tāpēc, ka tas man kā mūzikas entuziastam ir jauns izaicinājums, bet arī tāpēc, ka Latvija ir pierādījusi, ka var likt tās mūzikai skanēt visā plašajā pasaulē,” norāda mūziķis.

Šāds sasniegums neapšaubāmi parāda Latvijas pūšaminstrumentu žanra spēku, un prieks, ka beidzot latviešu sasniegumi tiek plaši novērtēti arī pasaulē!

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2020 Visas tiesības paturētas