Nacionālā teātra zelta sastāvs ar izrādi “Juveliera jubileja” 25. un 26. septembrī viesosies Liepājas teātrīLatvijas Nacionālais teātris ar Nikolas Makolifas lugu “Juveliera jubileja” 25. un 26. septembrī viesosies Liepājas teātrī. Lomās Uldis Dumpis, Lolita Cauka un Lāsma Kugrēna.

Kad juvelierim Morisam Hodžeram palika 30 gadi, viņš savā dzimšanas dienā devās uz Bekingemas pili, lai paņemtu karaliskās regālijas un aizvestu tās uz Vestminsteras abatiju, kur nākamajā dienā notika Karalienes Elizabetes II kronēšana. Pilī viņš satika Elizabeti, kas tobrīd vēl nebija karaliene, un iemīlējās. Elizabete uzcienāja viņu ar tēju un apsolīja apciemot Morisu viņa 90 gadu jubilejā. Morisa 90 gadu jubileja strauji tuvojas, viņš gaida karalieni, bet viņa sieva šim stāstam nespēj noticēt...

Režisors un scenogrāfijas idejas autors ir Ģirts Ēcis, kostīmu māksliniece Anna Heinrihsone, video mākslinieks Toms Zeļģis.

Nikola Makolifa (Nichola McAuliffe, 1955) ir vairāk pazīstama kā muzikālā teātra, televīzijas seriālu un kino aktrise. Visplašāko popularitāti viņa ir ieguvusi piedaloties populārajos ITV seriālos “Ķirurgi” (1989-1995) un “Kronēšanas iela” (2001-2002).

Kā muzikālā teātra aktrise Nikola Makolifa ir daudzu nomināciju un balvu laureāte, un ir vienīgā aktrise, kas divas reizes ir ieguvusi prestižo Lorensa Olivjē balvu, pirmo reizi -1988.gadā kategorijā Labākā mūzikla aktrise par lomu mūziklā "Noskūpsti mani, Keita" un 2012.gadā par galveno sieviešu lomu savas lugas “Juveliera jubileja” iestudējumā Edinburgas festivālā.

Nikola Makolifa ir saraksījusi trīs lugas , divus romānus par teātra aizkulišu dzīvi un vairākas bērnu grāmatiņas. Ar lugas “Juveliera svinības” iestudējumu Maskavas Dailes teātrī savu astoņdesmito jubileju svinēja Oļegs Tabakovs.

“Juveliera jubileja” ir viena no pieprasītākajām un visvairāk spēlētajām Nacionālā teātra izrādēm. Pirmizrāde tai bija 2017. gada 6. aprīlī.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2020 Visas tiesības paturētas