NOASS būs apskatāma Laimdotas Malles personālizstāde “Kāds savāds, garš milzis”No 15. maija līdz 13. jūlijam mākslas centrā NOASS būs apskatāma Laimdotas Malles personālizstāde "Kāds savāds, garš milzis", kas veidota sadarbībā ar mūziķiem Freddie Murphy un Chiara Lee no itāļu avangarda apvienības “Father Murphy”.

Attēlu, zīmējumu, fragmentu, nospiedumu un skaņu kompozīcijas veido četras instalācijas, kas, dažādu mediju ietvaros, rekonstruē kāda netverama pirmtēla, parādības agrāko veidolu, ko izteikti vada mākslinieces praksei raksturīgā interese par dažādu materiālu paplašinātājām iespējām.

“Tas ir kāds neskaidrs pirmtēls, liels un trausls, nekad nemainīgas, biedējošs. Noguris, hipotētisks kādas parādības agrākais veidols, kas atrasts ar rekonstrukcijas palīdzību. Tas neievēros skaistus saulrietus un ūdenskritumus. Tas parādās, noslēpjas un iemieg uz nenoteiktu laiku, bet pēdas tiek meklētas, lipinātas, palielinātas, izgrieztas, pārcilātas, atkārtotas atkal un atkal,” par izstādi stāsta māksliniece.

Laimdota Malle ir ieguvusi maģistra grādu Manchester School of Art (Manchester Metropolitan University) un Latvijas Mākslas akadēmijas glezniecības nodaļā. Kopš 2007.gada māksliniece piedalās grupu izstādēs un projektos Latvijā un starptautiski, tajā skaitā Latvijas jaunās glezniecības izstādē "Spriedze" Izstāžu zāle Arsenāls. 2013.gadā Laimdota Malle tika izvirzīta DegreeArt.com balvas "Signiture Art prize" finālā. 2018.gadā māksliniece radīja ekspozīciju izstādei "Abi krasti" Daugavas muzejā un izveidoja savu pirmo personālizstādi "Irt".

Freddie Murphy un Chiara Lee 15 gadus darbojušies nu jau noslēgtajā projektā Father Murphy, caur skaņu reflektējot par katoļu vainas apziņu. Mūziķi ir apceļojuši Eiropu, Ziemeļameriku un Austrāliju uzstājoties tādos festivalos kā Green Power Festival, Roadburn, The Liverpool International Festival of Psychedelia, The Treefort Music Festival un citos. Tāpat Father Murphy veidojuši mūziku Luca Dipierro animācijas īsfilmām. Tāpat viņu kompozīcijas izraudzītas kā daļa no režisoru Alessandro Aronadio's un Davide Maldi debijas filmām. Pavisam nesen mūziķi sakomponēja un atskaņoja mūziku Francesco Targhetta grāmatu “Perciò veniamo bene nelle fotografie” un “Le vite potenziali” lasījumiem.

Izstādes atklāšana 15. maijā, plkst. 18.00 ar Freddie Murphy un Chiara Lee, tumšās mūzikas apvienības "Pamirt" un ambientā noise projekta "Antireality" performancēm. Izstādes kuratore Kristiāna Kārkliņa.

Foto: Publicitātes

 

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2020 Visas tiesības paturētas