“Oskara” ceremonijā dominē mūzikls “La La Land: Kalifornijas sapņi”Losandželosā noslēgusies ASV Kinoakadēmijas balvu "Oskars" pasniegšanas ceremonija, kurā triumfēja mūzikls "La la Land: Kalifornijas sapņi", kas ieguva sešus "Oskarus", bet par labāko filmu tika atzīta drāma "Mēnessgaisma".

Amerikāņu kinorežisora Deimiana Šazela filma “La La Land”, kas nominēta rekorda skaitam “Oskaru”, kā arī “Zelta globusa” un ASV Režisoru ģildes balvām, kļuvusi par uzvarētāju sešās "Oskara" balvas kategorijās.

"La La Land" tika atzīta par labāko filmu, tās režisors Deimians Šazels - par labāko režisoru, bet galvenās lomas tēlotāja Emma Stouna - par labāko aktrisi. Vēl filma saņēmusi balvu par labāko oriģināldziesmu, kā arī uzvarējusi kategorijās "Labākais oriģinālais skaņu celiņš", "Labākais operatora darbs", "Labākais oriģinālais skaņu celiņš" un "Labākais inscenējums".

Filma stāsta par diviem māksliniekiem, kas iemīlas Losandželosā. Mia ir topošā aktrise, kas piestrādā kafejnīcā, pasniedzot latte kafijas filmu zvaigznēm. Viņas mīļotais ir Sebastians, džeza mūziķis, kas mēģina savilkt galus, uzstājoties ar koncertiem šaubīgos un noplukušos bāros. Panākumiem pieaugot, jaunais mīlnieku pāris saskaras ar lēmumiem, kas sāk graut viņu mīlestību. Sapņi, pie kuriem viņi strādājuši tik smagi, nu viņus var izšķirt!

Savukārt filma "Mēnesgaisma" saņēmusi "Oskaru" kā labākā filma. Filma saņēmusi balvu arī labākā otrā plāna aktiera kategorijā, kur to ieguva Maheršala Ali. Filma stāsta par puisi, kurš piedzima Maiami, kurā valda nauda un narkotikas. Patiesības meklējumos un sevis paša pieņemšanai, pārdzīvojot drāmu ģimenē un draugu nodevību, viņam ir jāizdara izvēle kāds ceļš ir ejams. Vai cilvēks ir spējīgs mainīt savu likteni?

Pie balvām tika arī aktieris Keisijs Afleks par lomu kinolentē "Mančestera pie jūras", Viola Deivisa saņēma "Oskaru" labākās otrā plāna aktrises kategorijā par lomu filmā "Žogi", "Oskaru" labākās ārzemju filmas kategorijā ieguva irāņu kinorežisors Asgara Farhadi kinolente "Pārdevējs". Oskaru labākās dokumentālās filmas kategorijā ieguva filma "OJ: Made in America", bet par labāko dokumentālo īsfilmu tika atzīta filma "The White Helmets".

Savukārt animācijas filma "Zootopia" savukārt saņēma "Oskaru" labākās animācijas filmas kategorijā, bet labākās animācijas īsfilmas kategorijā "Oskaru" saņēma filma "Piper".

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2018 Visas tiesības paturētas