Pasākums “Latviešu karavīrs laikmeta griežos” šogad notiks Saldū10. septembrī Saldus novada domes priekšsēdētājs Māris Zusts parakstīja sadarbības līgumu ar biedrības “Latvijas Ģenerāļu klubs” valdes priekšsēdētāju Gaidi Andreju Zeibotu par pasākuma “Latviešu karavīrs laikmeta griežos” organizēšanu, kurš notiks šī gada 7. un 8. novembrī Saldū.

Pasākuma mērķis ir veidot jauniešos dziļāku izpratni par Lāčplēša dienas un 18. novembra nozīmi Latvijas vēsturē, skaidrot armijas un karavīra lomu gan vēsturē, gan mūsdienās, organizējot patriotiska rakstura izglītojošus pasākumus pirms Lāčplēša dienas ārpus Rīgas. Plānots, ka tajā piedalīsies aptuveni 250 jauniešu no biedrībām “Latvijas Mazpulki” un “Latvijas Skautu un gaidu centrālā organizācija”, Jaunsardzes centra, kā arī jaunieši no Saldus novada skolām.

Pasākuma ietvaros ikvienam Saldus iedzīvotājam 8. novembrī būs iespēja apskatīt Nacionālo Bruņoto spēku, Valsts policijas, Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Valsts robežsardzes dienesta ieroču un ekipējuma displeju O. Kalpaka laukumā, kā arī doties uz tikšanos ar biedrības “Latvijas Ģenerāļu klubs” biedriem, karavīriem Saldus mūzikas un mākslas skolas ēkā.

Pasākumu organizē Saldus novada pašvaldība sadarbībā ar biedrību “Latvijas Ģenerāļu klubs”, Jaunsardzes informācijas centru un Latvijas Republikas Zemessardzes štābu.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2020 Visas tiesības paturētas