Paziņoti „Spēlmaņu nakts 2014” pretendenti



Šodien, 17. jūnijā Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa Teātra muzejā preses konferencē tika paziņoti Latvijas profesionālo teātru balvas „Spēlmaņu nakts 2014” nominanti 17 kategorijās.

2013./2014. gada sezonas „Spēlmaņu nakts” balvai izvirzītās nominācijas:

Nozīmīgākie iestudējumi

Gada lielās formas izrāde:

Izraidītie Dailes teātrī, režisors Oskars Koršunovs
Peldošie – ceļojošie Jaunajā Rīgas teātrī, režisors Vladislavs Nastavševs
Piafa Liepājas teātrī, režisore Laura Groza-Ķibere
Sasodītais sarkanais mēness Liepājas teātrī, režisors Dž.Dž.Džilindžers
Vasarnieki Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī, režisors Elmārs Seņkovs

Gada mazās formas izrāde:

Dukši Jaunajā Rīgas teātrī, režisors Gatis Šmits
Ezeriņš Latvijas Nacionālajā teātrī, režisors Elmārs Seņkovs
Lūša stundā Valmieras Drāmas teātrī, režisors Mārtiņš Eihe
Titāniks Latvijas Nacionālajā teātrī, režisors Regnārs Vaivars
Ziema zem galda Valmieras Drāmas teātrī, režisors Ģirts Ēcis

Gada izrāde bērniem vai pusaudžiem:

Baltā grāmata Dirty Deal Teatro, režisore Inga Tropa
Kas par traku, tas par traku... Ditas Balčus teātrī, režisore Dita Balčus
Tikai nesaki nevienam... Goda teātrī, režisors Leons Leščinskis
Viss ir viņa Daugavpils teātrī, režisors Georgijs Surkovs
Ziemas māja, režisori Mārtiņš Eihe un Krista Burāne - radošā apvienība Nomadi

Gada sasniegums laikmetīgajā dejā:

Ārā – horeogrāfe Olga Žitluhina
Cik tuvu? – horeogrāfe Elīna Breice Ģertrūdes ielas teātrī
Dunkani – dīvaiņi vai pravieši? – apvienība Dejas anatomija un Inta Balode
Saules taka – horeogrāfe Olga Žitluhina
Solo piecpadsmit – horeogrāfi: Katrīna Albuže, Nadežda Beļajeva, Evita Birule, Dmitrijs Gaitjukevičs, Ramona Galkina, Liene Grava, Elena Jacinta, Lilija Lipora, Līga Liberte-Lasmane, Elīna Lutce, Valērijs Oļehno, Sintija Siliņa, Guntis Spridzāns un Eva Vancāne

Labākie individuālie sniegumi

Gada režisors:

Laura Groza-Ķibere – Piafa Liepājas teātrī
Oskars Koršunovs – Izraidītie Dailes teātrī
Vladislavs Nastavševs – Peldošie - ceļojošie Jaunajā Rīgas teātrī
Elmārs Seņkovs – Ezeriņš, Latvijas Nacionālajā teātrī un Vasarnieki Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī
Regnārs Vaivars – Titāniks Latvijas Nacionālajā teātrī, Vecpuiši un vecmeitas Dailes teātrī un Bask@bols Valmieras Drāmas teātrī.

Gada aktrise:

Marija Bērziņa – Mollija izrādē Molija saka jā! un Šneidera jaunkundze izrādē Kabarē Latvijas Nacionālajā teātrī
Agnese Jēkabsone – Edīte Piafa izrādē Piafa Liepājas teātrī
Elita Kļaviņa – Blanša Dibuā izrādē Ilgu tramvajs Jaunajā Rīgas teātrī
Sandra Kļaviņa – Ļoļečka Carevska izrādē Peldošie – ceļojošie Jaunajā Rīgas teātrī
Lāsma Kugrēna – Helēna Alvinga izrādē Spoki, Lenija Rīfenštāle izrādē Marlenī un Neita izrādē Truša alā Latvijas Nacionālajā teātrī

Gada aktieris:

Dainis Grūbe – Bens izrādē Izraidītie un Song Lilinga izrādē M. Butterfly Dailes teātrī
Andris Keišs – Stenlijs Kovaļskis izrādē Ilgu tramvajs un Dmitrijs Lavrentjevs izrādē Peldošie – ceļojošie Jaunajā Rīgas teātrī
Ģirts Krūmiņš – Jānis izrādē Dukši Jaunajā Rīgas teātrī
Andis Strods – Askolds izrādē Dukši Jaunajā Rīgas teātrī un Miķelis Pankoks Starptautiskā jaunā teātra festivāla "Homo Novus" izrādē "Galdnieks un klusums", producents Latvijas Jaunā teātra institūts
Juris Žagars – Bens izrādē Izraidītie, Džeks izrādē Slazdā un Renē Galimārs izrādē M. Butterfly Dailes teātrī

Gada aktrise otrā plāna lomā:

Anete Berķe – Katja izrādē Pieci vakari un Anna Bālike izrādē Sasodītais sarkanais mēness Liepājas teātrī
Baiba Broka – Inga izrādē Dukši un Poļina izrādē Peldošie – ceļojošie Jaunajā Rīgas teātrī
Jekaterina Frolova – Jūlija Filipovna izrādē Vasarnieki Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī
Astrīda Kairiša – lomas izrādē Ezeriņš Latvijas Nacionālajā teātrī
Ināra Slucka – lomas izrādē Ezeriņš Latvijas Nacionālajā teātrī

Gada aktieris otrā plāna lomā:

Gints Andžāns – Edijs izrādē Izraidītie, Laimis izrādē Prezentācija un Filips izrādē Šeipings Dailes teātrī
Lauris Dzelzītis – Vandals izrādē Izraidītie Dailes teātrī
Pēteris Gaudiņš – Džims izrādē Slazdā Dailes teātrī
Normunds Laizāns – lomas izrādē Ezeriņš Latvijas Nacionālajā teātrī
Edgars Ozoliņš – Slaviks izrādē Pieci vakari Liepājas teātrī

Gada debija vai jaunais skatuves mākslinieks:

Miroslavs Blakunovs – Kostja izrādē Viss ir viņa Daugavpils teātrī
Evija Pintāne – debija scenogrāfijā izrādē Provinces anekdotes Valmieras Drāmas teātrī
Intars Rešetins – debija režijā izrādē Nakts vēl nav galā Dailes teātrī
Georgijs Surkovs – režija izrādē Viss ir viņa Daugavpils teātrī
Kaspars Zāle – Jurijs Živago izrādē Doktors Živago Valmieras Drāmas teātrī

Gada scenogrāfs:

Kristians Brekte – Sasodītais sarkanais mēness Liepājas teātrī
Reinis Dzudzilo – Vasarnieki Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī
Gints Gabrāns – laikmetīgās dejas izrādē Ārā
Monika Pormale – Peldošie – ceļojošie Jaunajā Rīgas teātrī
Mārtiņš Vilkārsis – Doktors Živago Valmieras Drāmas teātrī, Piafa Liepājas teātrī un M. Butterfly Dailes teātrī

Gada gaismu vai video mākslinieks:

Mārtiņš Feldmanis – gaismas izrādē Piafa Liepājas teātrī
Lauris Johansons – gaismas izrādē Peldošie – ceļojošie Jaunajā Rīgas teātrī
Igors Kapustins – gaismas izrādē ...bagātā kundze… Latvijas Nacionālajā teātrī
Katrīna Neiburga – video izrādē Stum, stum Jaunajā Rīgas teātrī
Oskars Pauliņš – gaismas izrādē Ezeriņš Latvijas Nacionālajā teātrī

Gada kostīmu vai grima mākslinieks:

Krista Dzudzilo – kostīmi izrādē Vasarnieki Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī
Maija Gundare – grims izrādē Ezeriņš Latvijas Nacionālajā teātrī
Monika Pormale – kostīmi izrādē Peldošie – ceļojošie Jaunajā Rīgas teātrī
Ilze Vītoliņa – kostīmi izrādē M. Butterfly Dailes teātrī un Sasodītais sarkanais mēness Liepājas teātrī
Valentīna Začiņajeva – kostīmi izrādē Pusaudzis un Divi džentlmeņi no Veronas Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī

Gada kustību mākslinieks:

Vesta Grabštaite – Izraidītie Dailes teātrī
Liene Grava – Piafa un Sasodītais sarkanais mēness Liepājas teātrī
Inga Raudinga – Pavasara atmoda Liepājas teātrī un Kabarē Latvijas Nacionālajā teātrī
Inga Krasovska – Šeipings un M. Butterfly Dailes teātrī
Izrādes Heavy metal radošā grupa Ģertrūdes ielas teātrī

Gada sasniegums baleta mākslā:

Zigmārs Kirilko – lomas izrādēs Bajadēra un Gulbju ezers Latvijas Nacionālajā operā
Sergejs Neikšins – lomas izrādēs Gulbju ezers, Bajadēra, Žizele un Trīs tikšanās Latvijas Nacionālajā operā
Artūrs Sokolovs – lomas izrādēs Bajadēra un Trīs tikšanās Latvijas Nacionālajā operā
Ringolds Žigis – lomas izrādēs Otello, Anna Kareņina un Bahčisarajas strūklaka Latvijas Nacionālajā operā

Gada mūzikas autors:

Goran Gora – Ričards III Dailes teātrī
Mārcis Judzis, Sauļus Prūsaitis – Izraidītie Dailes teātrī
Edgars Mākens – Vasarnieki Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī, Sarkangalvīte un vilks un Ezeriņš Latvijas Nacionālajā teātrī
Vladislavs Nastavševs – Peldošie – ceļojošie Jaunajā Rīgas teātrī
Jēkabs Nīmanis – Ziema zem galda Valmieras Drāmas teātrī

Gada sasniegums oriģināldramaturģijā:

Jānis Balodis – Pieaugušie Latvijas Nacionālajā teātrī
Agnese Rutkēviča – Dukši Jaunajā Rīgas teātrī
Ģirts Šolis – Dienas varonis Dirty Deal Teatro
Sergejs Timofejevs – Mihails un Mihails spēlē šahu Latvijas Nacionālajā operā
Regnārs Vaivars – Titāniks Latvijas Nacionālajā teātrī

Foto: Publicitātes
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2020 Visas tiesības paturētas