Piespriestais sods nav samērīgs – aicina atbalstīt pazīstamās latviešu pianistes cīņu par brīvībuSabiedrība tiek aicināta atbalstīt pašmāju džeza un populārās mūzikas pianisti, vokālisti, komponisti, aranžētāju un pedagoģi Dženiferi Rumpāni, kura šobrīd atrodas mājas arestā Itālijā. Dziedātājas piederīgie šobrīd cīnās, lai Rumpāne tiktu brīvībā un varētu atgūt savu iepriekšējo dzīvi.


Reti kurš nav dzirdējis stāstu par Dženiferi Rumpāni – talantīgo starptautisko konkursu laureāti džeza un klasiskās mūzikas žanrā. Mūzikas jomā Dženifere ir izpaudusies jau kopš bērnības, absolvējot tādas profesionālās mūzikas izglītības iestādes kā P.Jurjāna mūzikas skolu kā pianiste un Rīgas Doma kora skolu kā džeza mūziķis. Kā vienīgā pārstāve no Baltijas 2014. gada vasarā piedalījusies džeza nometnē "sommerkursene.no" Norvēģijā. Savukārt 2016. gada pavasarī simfoniskā poēma "Mistērija", ko Dženifere sacerēja 17 gadu vecumā, tika iekļauta pasaules laikmetīgās mūzikas izstādē "Musica con Vista", kurā no 63 orķestra darbiem tika izvēlēti tikai 22 darbi, bez vecuma ierobežojuma apvienojot komponistus no visas pasaules. Jāpiemin, ka Dženifere ir saņēmusi diplomu kā 2016.gada veterāne par pašsacerēto dziesmu "Love Is What Love Does", kura atradās Radio SWH raidījuma "Priekšnams" topā 30 nedēļas. Turklāt 2016. gada 17. oktobrī sadarbībā ar RPIVA tika prezentēts mūzikas videoklips Dženiferes pašsacerētai dziesmai "Vai Tu Jūti". Dženifere ir ieguvusi bakalaura un maģistra grādu džeza klavieru specialitātē Frosinones mūzikas konservatorijā "Licinio Refice" Itālijā.

Tumšu pavērsienu savā dzīvē Dženifere piedzīvoja 19. augustā, kad tika arestēta Itālijā par 2014. gada notikumiem. Dženifere 2014. gadā ieradās Itālijā Eiropas izglītības programmas Erasmus ietvaros un līdz pagājušajam gadam mācījās Frozinones konservatorijā, kur ar izcilību ieguva maģistra grādu. Līdztekus viņa piedalījās un uzvarēja dažādos konkursos un pērn pēc studijām atgriezās Latvijā.

Augustā mūziķe aizbrauca uz Itāliju, lai paņemtu Rumpānes izglītības dokumentus un pie viena nofilmētu videoklipu dziedātājas jaunajai dziesmai. Ierodoties Itālijā, Dženiferi arestēja par to, ka 2014. gadā viņa sabiedriskajā transportā braukusi bez biļetes un panikā policistiem nosaukusi izdomātu vārdu. Sapratusi savu kļūdu, mūziķe uzrādījusi savus dokumentus un nekas neliecināja, ka šim stāstam būs turpinājums.

Dženifere šķietami nenozīmīgā pārkāpuma dēļ šobrīd atrodas mājas arestā un gaida tiesu. Iepriekš Rumpāne vairāk nekā mēnesi atradās apcietinājumā Itālijas cietumā.

Nenoliedzami, ka situācija varēja būt daudz savādāka, ja Itālijas vēstniecība, kurā iekārtojusies politiķe Solvita Āboltiņa, savlaicīgi reaģētu uz šo situāciju un sniegtu Latvijas pilsonei tiesisku palīdzību.

Lai segtu ar meitas apcietināšanu saistītās izmaksas, Dženiferes vecāki pat paņēmuši kredītu, taču arī ar to nav gana, tādēļ ģimene izmisīgi lūdz sabiedrības atbalstu.

"Lūdzu, palīdziet finansēt manas krustmeitas Dženiferes Rumpānes aizsardzību pret šokējošo izturēšanos no Itālijas varas iestāžu puses! Līdz šim viņas vecāki meitas aizsardzībai un dzīvošanas izmaksām mājas arestā ir iztērējuši visus savas dzīves uzkrājumus. Viņi tāpēc var zaudēt savas mājas. Dženiferes māte ir mūzikas skolotāja, kas mēnesī nopelna 600 eiro (703 ASV dolārus). Tēvs strādā būvniecības jomā, un arī viņš pelna ļoti maz, salīdzinot ar pārējo pasauli. Katrs mazumiņš palīdzēs. Es pateicos jums visiem par jūsu palīdzību jau iepriekš," teikts mūziķes krustmātes lūgumā.

Latvijas sabiedrība tiek lūgta jau atkal sadoties rokās, lai palīdzētu Latvijas pilsonei atgūt viņas brīvību un dzīvi. Noziedot iespējams šeit: https://www.gofundme.com/f/dzeniferes-rumpanes-tiesiskajai-aizsardzibai

Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2021 Visas tiesības paturētas