Rīgā norisināsies daudzveidīgi Ziemassvētku koncertiZiemassvētkos rīdzinieki un pilsētas viesi gaidīti Rīgas Ziemassvētku koncertā Ķīpsalas hallē un svētku koncertos galvaspilsētas kultūras centros un dievnamos, kā arī aicināti apmeklēt svētku tirdziņus un vides objektu festivālu “Ziemassvētku egļu ceļš”.

Rīgas Ziemassvētku koncertā Ķīpsalas hallē, kas notiks 25. un 26. decembrī, klausītājus priecēs populāri izpildītāji – Atis Ieviņš, Katrīna Gupalo, vokālā grupa “Baritoni”, grupas “Framest” solists Mikus Abaroniņš un Dināra Rudāne. “Šogad Ziemassvētku koncertā apmeklētāji aicināti meklēt katrs savu varoni”, saka koncerta mākslinieciskais vadītājs un diriģents Rūdolfs Bērtiņš. Mākslinieku plejādi papildinās meiteņu koris “Spīgo”, mūsdienu deju grupa “Buras”, kamerorķestris un pavadošā grupa. Koncerta idejas autors ir Reinis Suhanovs, kurš norāda: “Ir cilvēki – varoņi, tostarp ir arī mūziķi, kas veicinājuši pārmaiņas pasaulē, piemēram, Džons Lenons un Joko Ono, kas aicināja apturēt karus. Darīsim pasaulē labu arī mēs!” Koncertā skanēs mūzika, kas iedvesmojusi cilvēkus visā pasaulē neatkarīgi no vecuma vai tautības. Programmā ietvertas Džona Lenona, Endrjū Loida Vēbera, Maikla Džeksona, leģendāras “Queen”, “Metallica” un Bjorkas dziesmas un skaņdarbi. Klausītājus priecēs pašmāju grupu – “Jumpravas”, “Eolikas”, “Menueta” skaistākās melodijas, kā arī Ulda Marhileviča, Ralfa Eilanda, Gunāra Kalniņa kompozīcijas un Ziemassvētku dziesmas jaunās Gunāra Kalniņa, Rūdolfa Bērtiņa un Viļņa Šmīdberga aranžijās.

Svētku priekšvakarā, 24. decembrī, Rīgas Anglikāņu Sv. Pestītāja baznīcā un Rīgas Mārtiņa baznīcā notiks koncerts “Ziemassvētku parafrāzes” ar Raimonda Petrauska un vokālās grupas “Universum” piedalīšanos. Pirmajos Ziemassvētkos šis pats koncerts būs dzirdams Āgenskalna babtistu draudzes dievnamā, bet Otrajos Ziemassvētkos – Rīgas Sv. Pētera baznīcā.

25. decembrī svētku sajūtu varēs baudīt Lielajā ģildē koncertā “Ziemassvētku noskaņa”, kā arī Rīgas Anglikāņu Sv. Pestītāja baznīcā, kurā klausītājus gaidīs jauniešu koris “Balsis”.

Savukārt Otrajos Ziemassvētkos, 26. decembrī, Lielajā ģildē notiks Orķestra “Rīga” bigbenda koncerts “Džezā tikai meitenes”, kurā dziedās Beāte Zviedre, Rūta Dūduma-Ķirse un Arta Jēkabsone, diriģents Valdis Butāns. Svētkos Rīgas Sv. Jāņa baznīcā skanēs instrumentāls koncerts “Ziemassvētku stāsts”, bet Rīgas Domā uzstāsies pareizticīgo kamerkoris “Blagovest” kopā ar solistiem koncertā “Ziemassvētku dziedājumi”. Kultūras centrā “Imanta” iedzīvotāji aicināti apmeklēt koncertu “Ziemassvētku gaismēnas”.

Piektdien, 27. decembrī, Rīgas Sv. Pētera baznīcā viesosies skatuves mākslinieki, mūziķi un kori no Igaunijas, izpildot Urmasa Sīsaska “Ziemassvētku oratoriju”. Citu tautu mūziku šajā dienā varēs dzirdēt arī Rīgas Mārtiņa baznīcā koncertā “Pasaules tautu Ziemassvētki”.

Rīdziniekiem un pilsētas viesiem svētku noskaņu sniegs vides objektu festivāls “Ziemassvētku egļu ceļš”, kurā ir apskatāmi profesionālu mākslinieku, radošo industriju pārstāvju un Latvijas Mākslas akadēmijas studentu darbi. Šogad festivāls atzīmē savu 10 gadu jubileju un joprojām ir vienīgais Ziemassvētku tematikai veltītais urbānās mākslas un vides dizaina festivāls Eiropā. Festivāla jubilejas gadā lielākā daļa vides objektu skatāmi Kronvalda parkā.

Foto: Ilustratīvs

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2020 Visas tiesības paturētas