Rīgā tiks atzīmēta Baltu vienības diena22. septembrī plkst. 19.00 AB dambī notiks Baltu vienības dienai veltīts pasākums. Tā laikā tiks iededzinātas trīs īpaši veidotas ugunszīmes, kā arī notiks Rīgas folkloras kopu priekšnesumi un bungu un dūdu grupas “Auļi” koncerts .

Vienu ugunszīmi veidos Latvijas māksliniece Maija Puncule, otru – Lietuvas mākslinieki Vitauts un Ķestutis Musteiķi, trešo spāņu mākslinieks Jordi NN. Ugunszīmes uzsver baltu tautu vienotības ideju. Baltu vienības dienas pasākuma mērķis ir parādīt mūsu tautas vēlmi un cīņu pēc brīvības kā toreiz, tā arī tagad.

Baltu vienības diena tiek atzīmēta, pieminot 1236. gada 22. septembra vēsturiskos Saules kaujas notikumus, kad zemaiši un zemgalieši kopīgi sakāva Zobenbrāļu ordeņa bruņiniekus. 2000. gadā Latvijas un Lietuvas parlamenti Baltu vienības dienu pasludināja par oficiālu svētku dienu, tajā tiek akcentēta abu tautu tuvā radniecība.

Baltu vienības dienas pasākumu atbalsta Rīgas pilsētas pašvaldība, organizē Kultūras un tautas mākslas centrs „Ritums” un Latvijas folkloras biedrība.

Ieeja pasākumā ir bez maksas.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2019 Visas tiesības paturētas