Rīgā uzstāsies“Trīs Krievijas basi”



21. decembrī pulksten 19:00 Lielā Ģildē notiks  svētku koncerta programma par godu Lielās Kņazienes Marijas Vladimirovnas jubilejai, informē portāls www.qazeta.net.

Andrejs Antonovs ir Krievijas un Starptautisko konkursu laureāts, Krievijas nopelniem bagātais skatuves mākslinieks, dzimis 1967.gadā Volgogradā. 1994. gadā viņš beidzis Valsts Astrahaņas konservatoriju. Dziedātāja operas repertuārā ir vairāk nekā 30 partijas. Tas ir karalis Renē (Jolanta), Gremins (Jevgeņijs Oņegins), arhibīskaps (Orleānas jaunava), Zarastro (Burvju flauta), Monterone (Rigoleto), Tonio (Pajaci), Boriss Godunovs, Pimens un Varlāms (Boriss Godunovs) un daudzās citās ārijas. Antonovs bijis ar koncertiem Spānijā, Vācijā, Itālijā, Francijā, Polijā, Austrijā, Argentīnā un citās valstīs.

Piedalījās pasaules turnejā pēc Rastropoviča aicinājuma, kurā laikā mākslinieks izpildīja Borisa Timofejeviča partiju un Notiesāto Šostakoviča operā “Mceņskas apriņķa lēdija Makbeta”, daudzas izrādes teātros "Real" (Madride), "San Carlo" (Neapole) "Colon" (Buenosairesa). Vadošie Eiropas impresario uzskata A. Antonovu par vienu no vislabākajiem 20.gs. mūzikas izpildītājiem. Nozīmīgo vietu dziedātāja repertuārā aizņem kamervokāla mūzika. Vairāk nekā 600 krievu un ārzemju komponistu darbi.

2006. gadā viņš piedalījās koncertā operas "Mocarts un Saljēri" un "Akmens Viesis" izpildījumā ar amerikāņu simfonisko orķestri (diriģents L. Botstein) Ņujorkā, 2007. gadā "Carnegie Hall" izpildot partiju "Orleānas jaunavā", 2008. gadā Deli (Indijā), 2009. gadā ar ansambli «Altera Musica» Izraēlā.

Valērijs Giļmanovs ir Krievijas Nacionālās prēmijas "Zelta maska" (2000.gads) laureāts, „Philip Morris Debija 98" prēmijas laureāts, Krievijas Valsts Akadēmiskā Lielā teātra solists. Beidzis Novosibirskas Gļinkas Valsts konservatoriju. Kopš 1994.gada viņš ir Novosibirskas Valsts Akadēmiskais Operas un baleta teātra solists. Solista operas repertuārā ir Varlāms (Boriss Godunovs), Ivans Hovanskis (Hovanščina), Končaks (Kņaza Igors), Gremins (Evgeņijs Oņegins), Ramfiss (Aida), dakteris Grenvils (Traviata) un daudzas citas. Giļmanovs daudz un veiksmīgi piedalās turnejās (Portugālē, Spānija, Taizeme, Itālija, Francija, Vācija, Argentīna un d. citas valstis)


Kopš 2002. gada viņš ir Krievijas Valsts Akadēmiskā Lielā teātra solists, kur veiksmīgi dzied galvenās lomas. Viņa pārsteidzošā un spēcīgā bass rada neaizmirstamu iespaidu.


Fjodors Tarasovs ir starptautisko festivālu un konkursu laureāts. Dzimis 1974. gadā Dmitrovā, Maskavas apgabalā. 1995. gadā beidzis Maskavas Valsts universitātes Filoloģijas fakultāti, turpat pabeidzis aspirantūru un aizstāvējis zinātnisko disertāciju. Bija aicināts kā vecākais zinātniskais pētnieks Pasaules literatūras institūtā.


2004.gadā viņš tika uzņemts Čaikovska Maskavas konservatorijas vokālā fakultātē. Kopš 2003.gada sākas dziedātāja solo karjera, viņš veiksmīgi un bagātīgi sniedz viesizrādes Krievijā (Maskavas konservatorijā, Starptautiskā mūzikas mājā, CMM) un citās valstīs (Kiprā, Grieķijā, Spānijā, ASV, Japānā, Ziemeļkorejā, Argentīnā, Urugvajā, Itālijā, Vācijā, Francijā un arī Latvijā).


2006. gadā Tarasovs uzvarēja konkursā "Romansiada bez robežām" (Maskava, 1. prēmija), Starptautiskais mākslas festivāls “Aprīļa pavasaris” (Phenjana - Zelta balva), 2007. gadā uzvarētājs Starptautiskajā R. Vagapova konkursā (Kazaņa, 1. vieta)

Tarasova repertuārā Krievijas un Eiropas komponistu operas, oratorijas un kamerdarbi: Baha, Haidna, Mocarta, Šūberta, Meierbera, Rosīni, Verdi, Sen-Sansa, Gļinkas, Borodina, Čaikovska, Rimska-Korsakova, Musorskogo, Rahmaņinova, Sviridova, Šostakoviča un citi. Krievu, ukraiņu un kazaku tautas dziesmas, kara dziesmas, garīgie dziedājumi.

Pie klavierēm - Aleksejs Ņesterenko.


Koncerta programma sagatavoja Krievijas muižniecības apvienība. Koncerta programma sastāv no 2 nodaļām, katrā no kurām ir divas muzikālās daļas.


Koncerta dalībnieki dziedās solo partijas, pēc tam, apvienojoties vokālā trio, turpinās mūzikas skaņdarbu kopīgo izpildi. No Čaikovska un Masnē līdz “Melnās acis” un Fjodora Šaļapina dziesmas.

Uzziņas un biļešu pasūtīšana pa tālruni 27533566

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas