Rīgas Centrālajā bibliotēkā būs apskatāma Eduarda Miheloviča gleznu izstādeNo 11. jūnija līdz 6. jūlijam Rīgas Centrālajā bibliotēkā būs apskatāma Eduarda Miheloviča gleznu izstāde "Apkārt iekšējai jūrai 12 mēnešos".

Izstādi veidos 12 gleznas, kas tapušas pēdējo pāris gadu laikā un kuras apvieno jūras tēma. Tās atspoguļo autora pārdomas un sapņus un atrodas starp abstrakciju un realitāti.

„Aiz loga jumti, aiz jumtiem pilsēta, aiz pilsētas jūra. Jūra ir mums blakus. Vēroju to, esot pie tās; iztēlojos, esot pilsētā. Jūra kā telpa bez cilvēku klātbūtnes, absolūts rāmums un absolūta brīvība. Jūra kā laukums, kas uzņem un atstaro krāsainos starus saskaņā ar dienas plūdumu un gadalaikiem. Jūra kā forma, kas var būt izpausta ar vienu strīpu un otas ātrumu, bet saglabā savu dziļumu un noslēpumu. Jūras apskalotie krasti mudž no cilvēkiem vasaras karstumā, bet, rudens vēju appūsti, kļūst tik nomaļi un pamesti kā Ziemeļpols. Un es veidoju savu ceļojumu cauri gadalaikiem, cilvēku burzmā, domājot par šo rāmo un brīvo telpu, telpu sapņiem,” – autors.

Eduards Mihelovičs (dz. 1977) ir studējis Latvijas Mākslas Akadēmijā, kā arī ieguvis divas augstākās izglītības citās jomās. Viņš regulāri nodarbojas ar glezniecību, piedalās plenēros un apkārt notiekošos mākslas procesos. Māksliniekam ir bijušas vairākas personālizstādes.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2020 Visas tiesības paturētas