Tapusi jauna grāmata bērniem – “Emī un Rū. Robota sirds”Gada nogalē izdota jauna, aizraujoša un skaista grāmata bērniem – “Emī un Rū. Robota sirds”, ko sarakstījušas rakstnieces Ieva Melgalve un Elizabete Lukšo-Ražinska. Grāmata stāsta par divu slepeno aģentu Emīlijas Čimpiņas un Rūda Rimpiņa draudzību un piedzīvojumiem kādas pamestas mājas bēniņos jeb Čimpiņ-Rimpiņ aģentūrā, ko vada robotiņš vārdā Palauzis.

Emīlija un Rūdis iepazīstas pavisam jocīgā situācijā – kādā gluži parastā dienā uz mistiskas mājas bēniņiem viņus atvilina robotiņš Palauzis jeb Pasaules Labklājības Uzturēšanas Ierīce, kas abus grib padarīt par saviem palīgiem – slepenajiem aģentiem. Tā rodas Čimpiņ-Rimpiņ aģentūra!

Grāmatas lasītājam būs iespēja sekot līdzi Čimpiņ-Rimpiņ aģentu gaitām, smieklīgiem un bailīgiem notikumiem, ar ko nākas saskarties, risinot uzdevumus un cīnoties ar sētnieci un citiem pasaules nekārtību cēlājiem. Paralēli aizraujošajiem notikumiem veidojas arī skaista draudzība – starp Emīliju un Rūdi, un varbūt arī robotiņu Palauzi... Bet vai robots maz zina, ko nozīmē draudzība, ja viņam nav sirds? Uz šo jautājumu pēc grāmatas izlasīšanas varēs mēģināt atbildēt mazie lasītāji.

Grāmata tapusi pēc Latvijā veidotā bērnu detektīvseriāla “Emī un Rū” motīviem, kas pirmizrādi piedzīvoja šī gada augustā. Abas grāmatas autores ir arī seriāla scenārija autores, savukārt grāmatas redaktore ir Ingmāra Balode.

“Ikdienā veidojot ekrānsaturu bērniem, mums tomēr ir svarīgi, lai šajā laikmetā fantāzijas lidojumi ir iespējami ne tikai, skatoties ekrānā, bet arī lasot kvalitatīvu literatūru. Vai ir labāks veids, kā bērnus ievest literatūras pasaulē, ja ne ar viņiem mīļu un pazīstamu varoņu palīdzību?” stāsta grāmatas izdevēja Marta Selecka.

Grāmatu ilustrējusi māksliniece Guna Poga, bet grāmatas dizainu veidojis godalgotais grāmatu dizainers Aleksejs Muraško. Grāmatā atrodami ne tikai stāsti, bet arī šifrēti un slēpti ziņojumi, bet komplektā grāmatai pievienotas deviņas skaistas uzlīmes, kuras lasītājs varēs uzlīmēt uz vāka tikai tad, ka būs izlasījis kādu no deviņām grāmatas nodaļām un zinās, kur tai ir īstā vieta.

Grāmatu sākot varēs iegādāties Latvijas lielākajās grāmatnīcās un citos veikalos, bet jau šobrīd tā nopērkama interneta veikalā www.emiunru.lv.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2021 Visas tiesības paturētas