Uz laiku apturēta Biķernieku un Anniņmuižas pastaigu takas izgaismošanaLai nodrošinātu valstī noteiktos ierobežojumus un novērstu cilvēku drūzmēšanās riskus, Rīgas pašvaldība pieņēmusi lēmumu uz laiku apturēt svētku noformējuma izgaismošanu Biķernieku meža alejas un Anniņmuižas parka pastaigu takās.

Šobrīd projekti tiek transformēti, lai pārvietotu tehnisko risinājumu un izkliedētu izgaismojumu lielākā teritorijā. Par minēto parku izgaismojuma atsākšanu tiks informēts atsevišķi. Svētku izgaismojums līdz 10. janvārim joprojām būs apskatāms Dzegužkalnā, Ēbelmuižas parkā, Sarkandaugavas kalna parkā un Pļavnieku Bērzu birzī.

Brīvdienās, redzot lielo cilvēku interesi par izgaismotajiem svētku parkiem galvaspilsētā un izvērtējot drūzmēšanās riskus, nācās reaģēt un pieņemt lēmumu, kur prioritāte ir iedzīvotāju drošība un epidemioloģisko noteikumu ievērošana un tikai pēc tam - svētku prieka radīšana.

Izgaismotie svētku parki ir apskatāmi katru dienu līdz 10. janvārim, bet projektu organizatori aicina ikvienu pastaigas baudītāju ievērot valstī noteikto 2 metru distancēšanos, rekomendē lietot sejas aizsargmaskas, būt atbildīgiem pret sevi un citiem. Lielas drūzmēšanās gadījumā var nākties pārtraukt svētku apgaismojumu parkos.

Jau ziņots, ka šogad pirmo reizi, sagaidot Ziemassvētkus, līdztekus ierastajam noformējumam, svētku rotā ietērpti arī seši Rīgas parki un iecienītas pastaigu vietas, tādējādi papildinot pilsētvides noformējumu ne tikai galvaspilsētas centrā, bet arī apkaimēs, dodot iespēju cilvēkiem svētku noskaņu baudīt tuvāk savām dzīvesvietām.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2021 Visas tiesības paturētas