Uzsākta Latvijas teātru vecmeistaru ikgadējā labdarības pasākuma “Es esmu” biļešu tirdzniecība3. jūnijā Mūzikas namā “Daile” jau sesto gadu norisināsies labdarības uzvedums “Es esmu”, veltīts Latvijas teātru vecmeistaru atbalstam. Uz vienas skatuves tiksies latviešu teātra skatuves izcilības un dažādu mūzikas žanru Latvijas mūziķi. Pasākuma norises laiks izvēlēts par godu latviešu teātra dzimšanas dienai.

Arī šogad uzveduma režisore ir Latvijas Nacionālā teātra aktrise Dita Lūriņa, programmu veidojot kā saspēli starp aktierspēli un mūzikas spēli, par partneriem pieaicinot Latvijā visiem iemīļotus un atpazīstamus mūziķus dzīvajā izpildījumā, bet šī gada uzveduma “jaunā nots” būs sadarbība radošajā procesā ar Latvijā zināmiem komponistiem. Šogad uzvedumā teātra pasauli pārstāvēs tādi leģendāri aktieri kā Lolita Cauka, Lidija Pupure, Uldis Dumpis un Juris Bartkevičs. Savukārt pasākuma vadīšana tradicionāli uzticēta Nacionālā teātra aktieriem Egilam Melbārdim un Mārtiņam Eglienam, kuriem epizodiski pievienosies arī citu teātru populāri un tautā iemīļoti aktieri.

Pasākuma otrajā daļā notiks tradicionālais “ziedojumu konkurss” jeb izsole, kurā varēs iegūt dažādus vērtīgus Latvijā populāru un atzītu mākslinieku veidotus un ziedotus mākslas darbus. Pagājušajā gadā šajā izsolē pirmo reizi tika izsolīta sēdvieta pirmajā rindā jau gadu uz priekšu, uz 2019. gada uzvedumu. Tā kā solītājs “uzdeva toni” ar 70 EUR par sēdvietu, tad šogad pirmā rinda skatītāju zālē tiek pasludināta par PATRONU rindu. Aicinām ikvienu izmantot šo iespēju – kļūt par pasākuma patronu. Vietu skaits ir ierobežots.

Kā katru gadu, visu jauno un vidējās paaudzes aktieru līdzdalība uzvedumā būs brīvprātīga, lai visus iegūtos līdzekļus, ieskaitot par uzveduma biļetēm iegūtos, varētu novirzīt teātra vecmeistaru atbalstam. Līdzīgi kā līdz šim – ikvienam vakara gaitā būs iespēja klātienē tikties ar Latvijas teātra leģendām – vecmeistariem.

Pasākumu rīko Fonds RAMPA – teātra vecmeistaru atbalstam. Atbalsta Kultūras ministrija, Latvijas Kultūras akadēmija, AS “Latvijas valsts meži” un Ziedot.lv. Biļetes pieejamas “Biļešu Paradīze” kasēs un internetā. Visi ar pasākumu iegūtie līdzekļi tiks novirzīti Latvijas teātra vecmeistaru sociālā stāvokļa un veselības uzlabošanai: medikamentu iegādei, operāciju un rehabilitācijas izdevumu segšanai.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2020 Visas tiesības paturētas