VEF Kultūras pilī skatāma Rīgas Tautas tēlotājas mākslas studiju Mākslas dienu izstādeIkgadējā Mākslas dienu izstāde “Dzīvesprieks”, kurā satiekas septiņas Rīgas Tautas tēlotājas mākslas studijas, šogad bez maksas apskatāma līdz 19. maijam VEF Kultūras pils telpās.

Šīgada izstādes tēmas “Dzīvesprieks” autore ir Tautas glezniecības studijas „Ģilde” dalībniece Diāna Mulere. Viņas apcere par izstādes tēmu vēsta: ”Dzīvesprieks – iekšējs miers, prieks un labsajūta. Reizēm klusums, jo tikai klusumā mēs spējam sadzirdēt sevi un ieraudzīt to, kas notiek apkārt. Kā mostas daba un čivina putni, līst lietus un spīd saule. Dzīvesprieks – mēs esam mierā ar sevi, bez steigas un bez stresa, jo esam sapratuši, ka dzīve ir ļoti jauka arī tad, ja līdz pilnībai un ideālam vēl tālu.”

“Dzīvot prieku mēs audzējam paši, tāpat kā puķu dārzu. Tas pieaug, ja ļaujam tam augt. Nesūroties un nepurpināt, noskurinoties, lai viss liekais un traucējošais sīkās lāsītēs aizripo skanēdams. Tikai mēs paši spējam savu dzīvi izkrāsot koši. Tikai paši radām mazos un lielos svētkus un varam vēju pārvērst enerģijā,” saka Tautas tēlotājas mākslas studijas „Kolorīts” vadītāja Vita Jurjāne, piebilstot: ”Dzīvesprieks neslēpjas gaviļu skaļumā, bet sīkstumā un ceļa gājuma mērķtiecībā. Un dzīvesprieka mērs ir padarīto darbu vērtībā.”

Šī gada Mākslas dienu izstādes plakātam izvēlēta studijas „Kolorīts” mākslinieces Veltas Frickausas glezna ”Sapņotājs”. Tās autore atklāj: “Mans dzīvesprieks izpaužas gleznās. Katrs mans darbs ir kā maza pasaule, kurā atainojas šā brīža sajūtas un dvēseliskais stāvoklis, vienlaicīgi tā ir arī kā varavīksne, kurā atspīd vistīrākās un vispatiesākās krāsas.”

Rīgas tēlotājas mākslas studiju Mākslas dienu izstāde “DZĪVESPRIEKS” sniegs iespēju atklāt šīs tēmas dažādos skatījumus gan glezniecības, gan tēlniecības darbos vairāk nekā 150 autoru sniegumā. Izstādē piedalās Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra „Mazā Ģilde” Tautas glezniecības studija „Ģilde” (vadītāja Ausma Danemane), Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Rīgas Kultūras centra „Iļģuciems” Tautas glezniecības studija „Grīva” (vadītājs Juris Ģērmanis), Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Rīgas kultūras un atpūtas centra „Imanta” Tautas glezniecības studija „Umbra” (vadītāja Māra Zītare), Kultūras un tautas mākslas centra „Ritums” Tautas tēlotājas mākslas studija „Kolorīts” (vadītāja Vita Jurjāne), Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Kultūras pils „Ziemeļblāzma” Tautas tēlotājas mākslas studija „Ziemeļblāzma” (vadītāja Tatjana Krivenkova), VEF Kultūras pils Tautas glezniecības studija „Varavīksne” (vadītāja Ilze Strekavina) un VEF Kultūras pils Tautas tēlniecības studija „Doma” (vadītāja Vija Ilze Dzintare).

Izstādes iekārtotāja ir Baiba Sprance, asistente Tatjana Krivenkova, darbu fotogrāfe Eiženija Freimane. Ar Rīgas pašvaldības atbalstu izstādi rīko Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD) un VEF Kultūras pils.

Foto: Publicitātes
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2019 Visas tiesības paturētas