Zemessardzes orķestris, bigbends un koris sniegs koncertu LNBSestdien, 26.novembrī plkst.15.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē, atzīmējot Latvijas Republikas proklamēšanas 98.gadadienu un Zemessardzes orķestra piekto gadadienu, kā arī noslēdzot Zemessardzes 25.jubilejas gadu, Zemessardzes orķestris, bigbends un koris „Stars” diriģenta virsleitnanta Anda Kareļa vadībā klausītājiem dāvina krāšņu koncertu.

Koncerta pirmajā daļā iekļautas trīs daļas no Johana de Meija 1.simfonijas "Gredzenu pavēlnieks", Ričarda Sausedo skaņdarbs "Persistence", ("Neatlaidība"), kā arī saksofonistes un komponistes Ingas Meijeres svītas "Ziedu stāsti" pirmatskaņojums versijai solo eifonijam ar orķestri. Svītai kā soliste uzaicināta Mančesteras Karaliskās Mūzikas akadēmijas studente un zemessardze Marija Anna Novicāne.

Koncerta otrajā daļā klausītājiem tiek piedāvātas dažādu džeza autoru – Teda Džonsa, Gordona Gudvina, Semija Nestiko kompozīcijas bigbendam, kā arī komponista un pianista Ulda Marhileviča dziesmas, ko ar pašu autoru pie klavierēm atskaņos Zemessardzes bigbends, Zemessardzes koris "Stars" un solisti – Alise Kante, Raimonds Graudiņš un Artūrs Kuzmins.

Ieeja koncertā – bez maksas.

Zemessardzes orķestris ir dibināts 2011.gada 1.novembrī, kad tika organizēta pirmā oficiālā mēģinājuma diena. Par Zemessardzes orķestra priekšteci var uzskatīt orķestri, kurš Zemessardzes pakļautībā darbojās deviņdesmito gadu sākumā, bet vēlāk tika pievienots Nacionālo bruņoto spēku Štāba bataljona orķestrim.

Zemessardzes orķestra sastāvā darbojas arī saksofonu kvartets, džeza ansamblis, bigbends un ir arī koris. Orķestra galvenie uzdevumi ir Zemessardzes popularizēšana sabiedrībā un Zemessardzes un Nacionālo bruņoto spēku ceremoniju un pasākumu muzikālā noformējuma nodrošināšana.

Zemessardzes orķestra diriģenti ir virsleitnants Andis Karelis un majors Viesturs Lazdiņš, savukārt Zemessardzes jaukto kori "Stars" vada diriģents Ārijs Šķepasts.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2021 Visas tiesības paturētas