“Jūras vārtos” turpinās Ventspils bigbenda koncertu sērija16. maijā plkst. 19:00 Ventspils teātra nama “Jūras vārti” Jaunajā zālē notiks jau otrais koncertsērijas "Džems ar Ventspils bigbendu" jeb "Iepazīstot Big Band" koncerts ar dziedātājas Kristīnes Prauliņas piedalīšanos.

Programmā būs klausāma stilstiski dažāda mūzika, izceļot bigbenda un solistes mijiedarbību, enerģijas, enerģētikas un tehniskās iespējas. Koncerta ievadā muzicēs "Ventspils džeza nonets”, izpildot R. Garozas un L. Mednes orģinālkompozīcijas, kā arī grupas „The Beatles” skaņdarbu aranžijas šādam mūziķu sastāvam.

Kristīne Prauliņa - viena no šī brīža daudzsološākajām jaunajām latviešu džeza dziedātājām, kā soliste koncertē Latvijā un ārzemēs gan ar gospeļkori, gan dažādiem džeza, blūza un populārās mūzikas sastāviem. 2013. gadā uzvarējusi ielu sporta un kultūras kustības "Ghetto Games" vokāla konkursā kā labākā izpildītāja, balvā iegūstot iespēju filmēt videoklipu Ņujorkā, ASV. 2013. gada izskaņā piedalījusies vairākos Latvijas Radio bigbenda un Maestro Raimonda Paula koncertos, bet pagājušogad kopā ar Maestro ierakstījusi un klajā laidusi albumu "Melns ar baltu".

Kopīgi veidotās programmas pamatā ir ideja par muzikāli augstvērtīgiem pasākumiem Ventspilī, dodot iespēju jaunajiem mūziķiem un skaņu režisoriem pielietot zināšanas praksē, iedvesmojoties no pazīstamiem un atzītiem māksliniekiem klātienē. Tādējādi pakāpeniski tiks attīstīts jaunu, inteleģentu klausītāju loks, kuru veido arī gados jauni cilvēki, vidusskolu un augstskolu studenti. Mūziķi un organizatori ar šīs sērijas koncertiem aicina klausītājus izzināt, izprast un iemīlēt džeza mūzikas kā mākslas formas burvību, dziļumu un patiesumu.

2015. gadā, pateicoties Ventspils pilsētas domes Kultūras projektu konkursā iegūtajam līdzfinansējumam, teātra namā „Jūras vārti” notiks četru koncertu cikls “Džems ar Ventspils bigbendu”. Kupli apmeklētā, pirmā koncerta viesis un solists bija viens no Latvijas izcilākajiem saksofonistiem, divkārtējs “Lielās mūzikas balvas" laureāts, Latvijas Radio bigbenda solists Gints Pabērzs.

Līdzīgu koncertu cikla ietvaros Ventspils bigbends iepriekš jau muzicējis kopā ar izciliem jaunās paaudzes mūziķiem – ar Kārli Vanagu (Latvijas Radio Big Band mākslinieciskais vadītājs), Tomu Rudzinski (Amsterdamas konsrvatorijas maģistrs, starptautisku konkursu laureāts, "Sony Jazz Stage" 2014 laureāts), Viktoru Ritovu (Latvijas Radio Big Band solists, pasniedzējs Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā), Dāvi Jurku (Latvijas Radio Big Band solists, "Sony Jazz Stage 2014" laureāts).

Koncerta biļetes cena € 5,50. Biļetes nopērkamas t/n “Jūras vārti” un visās “Biļešu Serviss” kasēs, kā arī internetā www.bilesuserviss.lv.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas