„Summer Sound Liepāja 2012” izziņo pirmos māksliniekusGacho, "Sulk", "Colours Of Bubbles" un Fēlikss Ķiģelis ir daži no māksliniekiem kurus 6. un 7. jūlijā varēs redzēt uzstājamies Liepājas pilsētas pludmalē un parkā notiekošajā mūzikas festivālā "Summer sound Liepāja 2012".

Pērn viens no lielākajiem festivāla rīkotāju pārsteigumiem bija pašmāju electro hip karognesējs Gacho un viņa komanda, kuri ar savu enerģisko priekšnesumu, nakts vidū, bija spējīgi noturēt kājās tūkstošiem cilvēku Pludmales skatuves priekšā. Tāpēc šogad, nu jau nacionālā hedlainera statusā, Gatis Irbe un viņa draugi tiek aicināti uzstāties vēlreiz.

"Summer sound Liepāja" ir vieta, kurā iespējams pakavēties arī atmiņās par senākiem laikiem – to pērn pierādīja gan "Guano Apes", gan "R.A.P.", gan "Remix" un citu grupu uzstāšanās. Arī šogad noteikti netrūks grupas un mākslinieki, kuru mūzika aizved senā vai ne tik senā pagātnē. Par īpašu deviņdesmito gadu noskaņu rūpēsies britpopa grupa "Sulk" no Anglijas. Kaut arī paši "Sulk" par saviem iedvesmas avotiem min tādas grupas kā "The Stone Roses", "Suede", "The Verve" un citas – vispirms acīs krīt grupas līdzība ar, iespējams, skaļāko vārdu britpopa vēsturē – "Oasis".

"Summer sound Liepāja" rīkotāji uzskata, ka viens no viņu galvenajiem uzdevumiem ir iepazīstināt vietējo publiku ar spožām kaimiņvalstu mūzikas zvaigznēm. Jau pagājušajā gadā festivālā uzstājās vairāki mākslinieki no Igaunijas – šogad skats tiek vērsts arī otrā virzienā. Lietuviešu indīroka/kantri mūzikas grupa "Colours Of Bubbles" Latvijā viesojušies jau vairākkārt un neliels fanu pulciņš šeit ir iemantots. Pēc šīs vasaras tas kļūs vēl plašāks.

Bet ļoti svarīgs koncerts priekšā stāv eksliepājniekam Fēliksam Ķiģelim, kurš ieplānojis uz "Summer sound" skatuves pirmatskaņot savu jauno albumu. Fēliksa radošajā solodarbībā bijusi ilgāka pauze, bet mākslinieks ir gatavs šo pauzi pārvērst skaļā piedzīvojumā – 2011. gada nogalē Fēlikss darbojies "Astia" studijā Somijā, kur viņš 2004. gadā ar grupu ierakstīja vienu no labākajiem rokmūzikas albumiem neatkarīgās Latvijas vēsturē – "Samts".

Gacho, "Sulk", "Colours Of Bubbles" un Fēlikss Ķiģelis ir tikai četri no vairāk kā 50 māksliniekiem, kuri uzstāsies otrajā "Summer sound Liepāja". Festivāla galvenie mākslinieki vēl ir noslēpums, bet jau šobrīd zināms ka uz četrām festivāla skatuvēm kāps mūziķi no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Zviedrijas, Apvienotās Karalistes, Itālijas un Austrālijas.

Festivāla organizētāji cer katru nedēļu izziņot jaunus māksliniekus.

"Summer sound Liepāja 2012" vārti šovasar vērsies vaļā 6. jūlijā, piecos pēcpusdienā, un festivāls notiks līdz 8. jūlija rītam.

Biļetes pieejamas visās "Biļešu serviss" kasēs jau šobrīd.
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas