ASV kinoteātros uzvaras gājienu turpina filma «Hobits: Piecu armiju kauja»ASV kinoteātros turpina dominēt piedzīvojumu fantāzijas filma «Hobits: Piecu armiju kauja». Filma nedēļas griezumā iekasējusi 90, 6 miljonus ASV dolāru.

Pēc rūķu valsts atgūšanas hobita Bilbo Baginsa, Torina Ozolvairoga un rūķu briesmu pilnie piedzīvojumi nebūt nav galā. Saniknotais pūķis Smogs izgāž savas ugunīgās dusmas uz Ezera pilsētas neaizsargātajiem iedzīvotājiem, bet Torina prātu apmiglojuši dārgumi, kuru dēļ viņš gatavs upurēt draudzību un godu. Bilbo nekādi neizdodas vest viņu pie prāta, tādēļ hobits spiests izdarīt riskantu izvēli, nenojaušot, ka tuvojas vēl lielākas briesmas - Viduszemes ļaunākais ienaidnieks Saurons nosūtījis orku leģionus uz Vientuļo kalnu. Ap savstarpēji karojošajām tautām savelkas tumsa, tādēļ rūķu, elfu un cilvēku rasēm jāizvēlas - apvienoties, vai tapt iznīcinātiem. Bilbo attopas piecu dižu armiju kaujas epicentrā, kur notiek cīņa uz dzīvību un nāvi, bet Viduszemes nākotne karājas mata galā.

«Hobits: Piecu armiju kauja» ir trešā, noslēdzošā daļa episkajai filmu triloģijai, kas uzņemta pēc britu rakstnieka Dž.R.R. Tolkīna pasaulslavenā fantāzijas romāna «Hobits» motīviem.

Otrā vietā debitējusi piedzīvojumu filma «Nakts muzejā: Kapenes noslēpums» ar iekasētiem 17, 3 miljoniem.

Trešajā vietā ierindojusies vēl viena debitante - muzikālā filma «Annie». Filma nedēļas laikā iekasējusi 16, 3 miljonus.

Ceturtajā vietā ar 3, 5 miljoniem ierindojusies indiešu komēdija «P.K», bet top pieci noslēdz biogrāfiskā drāma «Mežone».

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas