Atklās pazīstamā grafiķa Roberta Koļcova izstādi „In Aenigmate”

16. janvārī galerijā "Istaba" tiks atklāta pazīstamā grafiķa, "Pasīvās dekadences" pārstāvja, pēdējā laika mākslas aktivitātēs sevi par "botāniķi" dēvējošā mākslinieka Roberta Koļcova personālizstāde "In Aenigmate" (caur mājienu, simbolu – latīn.).

Izstādē skatāmi tušas zīmējumi, kā arī glezniecības tehniku aizguvušie – Koļcovam raksturīgie grafikas darbi uz audekla. To centrā joprojām – izsmalcināta un manierīga figurālā kompozīcija, augu un dabas motīvi, jūgendstilam pietuvināta līnija, simbolu klātesamība, ritms kā prioritāte un arvien jauni jautājumi, kas nodarbina autoru.Roberts Koļcovs: "Vēlos aktivizēt gan sevi, gan skatītāju sevis apzināšanās procesā. Visas lietas ir tik pakārtotas mūsu izpratnei par tām! Tiecos aktivizēt domu par esošajām zināšanām, kuras atliek vien uzzināt, tās nav jāatklāj no jauna. Nosaukumus darbiem esmu licis latīņu valodā, kas vienlaikus ir gan ģeogrāfisks, gan mentāls, gan arī piederības simbols šajā izstādē."

Roberts Koļcovs

Roberts Koļcovs beidzis Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolas Tēlniecības (1987) un Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas (1995) nodaļas. Latvijas Mākslinieku savienības biedrs kopš 1994. gada. Kopā ar Aivaru Vilipsonu deviņdesmito gadu sākumā dibinājis populāro, nu jau par laikmeta zīmi kļuvušo grupējumu "Pasīvā dekadence", kas bez abu mākslinieku spožām kopizstādēm, bijis daudzu Latvijas zīmējumu izstāžu organizators gandrīz desmit gadu garumā. Koļcovs ir daudzu interjergleznojumu autors. Pazīstams arī kā kaislīgs makšķernieks. Izstādēs piedalās kopš 1991. gada. "In Aenigmate" ir Roberta Koļcova četrpadsmitā personālizstāde.

Izstāde būs apskatāma galerijā "Istaba" (K.Barona iela 31a, Rīga) no 16. janvārim līdz 25. februārim.

Avots: svetkulaiks.lv
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas