Dabas muzejā būs skatāma izstāde „Latvijas vīnogas un vīndarība 2014”No 12. līdz 14. septembrim Latvijas Dabas muzejā būs apskatāmas vairāk nekā 100 dažādu vīnogu šķirņu un vērtējami Latvijas augļu vīni.

Vīnogu audzētājiem šogad nācies sastapties ar daudziem izaicinājumiem, tomēr neraugoties uz sarežģītajiem klimatiskajiem apstākļiem dārzkopji izstādei ir sarūpējuši vairāk nekā 100 dažādu pašmāju vīnogu šķirņu no Bauskas, Viesītes, Pūres, Sabiles un citām vietām. Dabas muzejā savu veikumu apmeklētāju vērtējumam izrādīs kolekcionāri Gvido Dobelis un Gatis Kužums, selekcionārs Gunvaldis Vēsmiņš, audzētājs Edmunds Būmanis, Ģirts Miķelsons un citi. Tāpat būs apskatāmi SIA „Pūres Dārzkopības pētījumu centrs” paraugi, ietverot Andrāša Fazekaša jaunos hibrīdu paraugus.

Latvijas vīnogu eksperti atzīst, ka aizvien palielinās dažādu vīnogu slimību izplatība, kas nereti ieceļo kopā ar stādiem no ārzemēm, tāpēc liela uzmanība jāpievērš izpētei. Izstādes atklāšanas dienā, 12. septembrī, plkst. 14.30 apmeklētājiem būs iespēja tikies ar Gunvaldi Vēsmiņu, kas dalīsies savā pieredzē vīnkopībā un slimību apkarošanā.

Svētdien, 14. septembrī, varēs iepazīties ar Paula Sukatnieka dzejrindu izlasi „Zaļie sapņi”, kas šogad izdota selekcionāra simt gadu atcerei un kurā apkopotas vīnkopja rīmes, kas sakņojas dabā un darbā.

Izstādē varēs saņemt konsultācijas par pareizu stādu izvēli, vīnogu kopšanu un veselības stiprināšanu, kā arī varēs pasūtīt vīnogulājus nākamajam gadam. Savā pieredzē dalīsies Latvijas Vīnkopju un vīndaru biedrības eksperti. Atsevišķā zālē būs iespēja iepazīt un degustēt Latvijā darinātus vīnus.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas