Diskusija „Latviešu teātris – krievu skatītājs. Par satikšanos”

2. maijā pēc izrādes „12. diena” Dailes teātra Kamerzālē notiks diskusija „Latviešu teātris – krievu skatītājs. Par satikšanos”.

Diskusiju, kurā tiks aktualizēta tēma par krievvalodīgo skatītāju ieinteresētību latviešu teātrī un kultūrā, par to, vai latviešu un krievu kultūrtelpām ir vairāk kopīgā vai atšķirīgā, vadīs žurnālists un topošais režisors Dmitrijs Petrenko. Tajā savu dalību apsolījuši dzejnieks Sergejs Timofejevs, kulturologs Deniss Hanovs, režisori Mihails Gruzdovs, Krista Burāne un Mārtiņš Eihe, teātra kritiķe Henrieta Verhoustinska, Rīgas Krievu teātra aktrise un producente Dana Čerņecova, portāla satori.lv redaktors Ilmārs Šlāpins, festivāla „Zelta Maska Latvijā” vadītāja Jūlija Ločmele un žurnāliste Marija Nasardinova.

Arī izrādes skatītāji un ikviens interesents aicināts piedalīties diskusijā un paust savu viedokli, kā arī uzdot jautājumus diskusijas dalībniekiem.

Jāatgādina, ka izrādē „12. diena”, kam dots apzīmējums „4 aptumsumi bez starpbrīža”, četri dažāda vecuma latviešu dramaturgi - Lauris Gundars, Jānis Balodis, Ansels Kaugers un Ivo Briedis - pēta četras dažādas paaudzes. Kad cilvēkam ir 18 gadi, viņš raugās uz dzīvi pavisam citādi nekā tad, kad viņam ir ap 70. Visus personāžus skatītājs sastop kādā viņiem ekstrēmā dzīves brīdī – dienā, kad visus Zemes iedzīvotājus skar Saules aptumsums. Vai tas ir iemesls eksistenciāliem secinājumiem un attiecīgiem lēmumiem? Un vai mēs vispār vēlamies skatīties debesīs, kur ir tik daudz nezināmā un biedējošā?

Iestudējuma pirmizrāde notika 14. martā Dailes teātra Kamerzālē, tā režisors ir Mihails Gruzdovs. Izrādē piedalās aktieri Lidija Pupure (Silvija), Olga Dreģe (Lidija), Aldis Siliņš (Edgars), Lauris Dzelzītis (Saša), Ligita Skujiņa (Lilita), Valdis Liepiņš (Vilnis / Guntis), Ivars Auziņš (Lulu) un Kristaps Rasims (Dāvids).

Biļetes uz izrādi un tai sekojošo diskusiju var iegādāties „Biļešu Paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv.

Foto – Janis Deinats, Fotocentrs

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas