Diskusija par dekoratīvo mākslu un dizainu izstādē „Re-novācija”

Trešdien, 1. februārī, plkst. 17.00 Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā (Skārņu ielā 10/20, Rīgā) izstādes „Re-novācija” noslēgumā notiks diskusija par Latvijas profesionālās dekoratīvi lietišķās mākslas un dizaina vietu un nozīmi mūsdienās.

2. februārī noslēdzas gadskārtēja dekoratīvās mākslas un dizaina skate Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā, kura noritēja zem devīzes „Re-novācija”. Pēc tradīcijas, izstādes apmeklētāji varēja izvēlēties savu favorītu, un skatītāju simpātijas šogad saņēma tekstilmākslinieces Ievas Krūmiņas darbs „Pagrabs”.

Optimistiskais izstādes nosaukums solīja rosinošas interpretācijas un pārmaiņas laikmetīgajā Latvijas dekoratīvajā mākslā, taču ekspozīcijā redzētais varbūt nedaudz pievīla skatītāju, jo nebija cerētās mākslas formu daudzveidības. Tomēr jāatzīst, ka 2011. gada skate atspoguļoja jaunākās tendences un parādības šajā jomā, vienlaikus iezīmējot virkni jautājumu par laikmetīgās mākslas attīstības tendencēm, kas gaida atbildes.

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja rīkotās diskusijas mērķis ir aktualizēt un skaidrot sen aprobētus terminus „lietišķi dekoratīvā māksla” un „dekoratīvā māksla” (cik adekvāti un atbilstoši tie ir šodien?), kā arī iezīmēt lietišķās mākslas, dizaina un citu mākslas jomu mijiedarbības aspektus.

Diskusijas dalībnieki ir Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes Psiholoģijas nodaļas profesors Ivars Austers, mākslas kritiķis Vilnis Vējš, māksliniece Iveta Laure, gleznotāja un žurnāla „Dizaina Studija” galvenā redaktore Sandra Krastiņa, mākslas zinātniece Ilze Martinsone, Dizaina informācijas centra projektu vadītāja Inese Pētersone. Diskusiju vada Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja vadītāja Inese Baranovska.

Klausīties un diskusijā piedalīties aicināti mākslinieki, filozofi, mākslas teorētiķi, studenti un visi interesenti. Diskusija ir universāls veids, kā iepazīt atšķirīgu redzējumu aktuālu problēmu risināšanā un kopīgā sarunā mēģināt rast jautājumu risinājumu.

Dalība pasākumā ir bez maksas.Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas