Jau oktobrī sāksies deju grupas “Dzirnas” koncerttūre “O’ Fortūna”


Deju grupa "Dzirnas" šī gada oktobrī dosies koncerttūrē, uzstājoties 11 dažādās Latvijas pilsētās. Koncertos būs redzama jaunākā grupas dejas izrāde "O’Fortūna", kuras pamatā ir iespaidīgā Karla Orfa "Carmina Burana" mūzika, kas iekarojusi visu pasauli, neatstājot vienaldzīgus nedz akadēmiskos klausītājus, nedz Maikla Džeksona fanus.


Izrādes "O’Fortūna" horeogrāfi – Agris Daņiļevičs un Markus Zmolnig, režisors Uģis Brikmanis, tērpu māksliniece Evija Dāboliņa.


Uzvedums atspoguļo dziļi filozofisku redzējumu. "Sprāgst ritma kodolbumba – enerģijas megatonnas. Tad atraisās neticams azarts un asprātība, uzplaukst cilvēcisko prieku dārzs, kurā jaunieši, kaislību dzīti, meklē un rod savām slēptajām dziņām ekstātisku piepildījumu. Dievietes Fortūnas rokās ir cita dāvana – viņas pielūdzējiem lemts mūžīgs ceļš pēc kārotās laimes, kas zudīs tai mirklī, kad šķitīs iegūta un paturama uz visiem laikiem," par uzveduma vēstījumu saka režisors Uģis Brikmanis.


Kopš jaunās programmas "O’Fortuna" pirmizrādes pagājis nedaudz vairāk nekā gads. Izrādi jau apskatījuši un novērtējuši vairāki simti skatītāju, kurus dzirniešiem izdodas pārsteigt ne tikai ar savu eleganci un profesionalitāti, bet arī ar vieglumu, azartu un spēju ieraut skatītājus krāsainā emociju virpulī. Deju programma "O’Fortuna" vienaldzīgus neatstāj. Tā uzrunā gan bērnus, kurus parasti ieinteresē akrobātikas elementi, gan pieaugušos, kuriem nākas aizmirst par ikdienas likstām un nelaimēm un ļauties kaut tikai uz brīdi ieslīgt reibinošā sajūtu pasaulē.


Rihards Zaļupe, komponists, mūziķis: "Neordināra pieeja Karla Orfa mūzikai "Karmina Burana", kur caurstrāvojas teatralizācija, elastīgums, ritmiskums un atraktivitāte. Būsiet pārsteigti."


Gunta Bāliņa, baleta māksliniece, horeogrāfe, pedagoģe: "Laikam ejot šis muzikālais materiāls ir vilinājis daudzus horeogrāfus. Karla Orfa mūzikas vienreizība un unikalitāte arī Agrim un Markusam ļāvusi izteikt sevi un radīt ko savdabīgu un mūsdienīgu. Lielākā veiksme, manuprāt, ir tieši otrā daļa, kurā konstrukcijas izmantošana un apspēlēšana ir līdzsvarā ar kustību un deju. Dejotāji taisa prātam neaptverošus kustību virknējumus, kas reizēm robežojas ar milzīga riska pakāpi, bet tā kā dejotāji ir profesionāļi savā jomā, tie ļoti veiksmīgi tiek galā."


Deju grupa "Dzirnas" pastāv kopš 1995. gada. Grupas aktualitāte vienmēr bijusi jaunrade un inovatīvu risinājumu meklējumi, dejotāju īpašā dejas izpratne un sajūta. "Dzirnu" zināmākās deju programmas ir "Karalis" ar Queen mūziku, "Rudens leģendas", "Valsis" ar Rodžera Votera mūziku, Imanta Kalniņa "Viņi dejoja vienu vasaru", "No gaismas līdz gaismai" Iļģu mūzikas izpildījumā u.c.. Dzirnu "zelta fondā" ir uzvedumi "Mauglis", "Mazā Nāriņa" un "Spēlēju dancoju".


Koncerti notiks Liepājā, Ventspilī, Kuldīgā, Rēzeknē, Daugavpilī, Līvānos, Viesītē, Mālpilī, Jelgavā, Valmierā un Ogrē.


Biļetes pieejamas "Biļešu paradīzes kasēs" visā Latvijā vai mājas lapā www.bilesuparadize.lv, kā arī pasākumu norises vietās.


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas