Kaņepes Kultūras centrā uzstāsies psihedēliskās mūzikas kvartets “Gnod”Jau šovakar, 6. februārī, Kaņepes Kultūras centrā Rīgā ar savu pirmo koncertu Latvijā viesosies psihedēliskās mūzikas četrotne “Gnod” no Selfordas Lielbritānijā.

Visticamāk, mēģinājums radīt jebkādas asociācijas, lietojot apzīmējumu “psihedēlisks” sarunās par apvienības muzikālo daiļradi, ir kusls un tikpat paskaidrojošs, cik viltus priekšnojautas raisošs. Gandrīz visi centieni aprakstīt “Gnod” mūziku, piemēram, ierakstu un dzīvo priekšnesumu recenzijās ir piekāpušies apzīmējumu trūkuma priekšā. Pēc šī gada Liverpūles Starptautiskā psihedēlijas festivāla “The Quietus” apskatnieks Džulians Maršaleks (Julian Marszalek) bija spiests secināt, ka “grupas mūzika atklāti nepakļaujas nekāda veida kategorizācijai, jo tajā sakūst speisroks, trakums, psihedēlija, atkārtošana, džezs, rituāls un kas vien katram pašam ienāk prātā, lai “Gnod” uzstāšanās būtu viens no sevišķākajiem sniegumiem festivālā”.

Vēl jo vairāk mūziķu nepakļaušanos kādam mākslinieciskās pašizpausmes žanriskam diktātam apliecina gan ik pa brīdim mainīgais viņu sastāvs, gan izvēlētie mūzikas instrumenti un skaņas ierīces. Te ieraugām “Gnod” ar “tipiskai” rokgrupai raksturīgiem instrumentiem rokās, te viņi piedalās “Boiler Room” dzīvajā sesijā kā elektroniskās mūzikas kolektīvs (skat. video zemāk!). Savas aptuveni astoņus gadus ilgās pastāvēšanas laikā “Gnod” ir radījuši vairāk nekā 20 ierakstus, kuri no reizes uz reizi ilustrē arvien jaunas mūziķu radošās šķautnes – “Science & Industry” izdevniecības “Not Not Fun” paspārnē, iespaidīgo pagājušā gada veikumu “Chaudelande”, kopīgo ierakstu ar Rīgā pagājušogad Rīgā muzicējušajiem “White Hills” un vairākus citus, visbiežāk ierobežotās tirāžās izdotus ierakstus.

Tad, ja visa augstākminētā ir par daudz, par raibu un… Varbūt ir vērts ieklausīties daudzu iecienītā ierakstu veikala “Norman Records” apgalvojumā, ka “viņi šobrīd ir labākā Mančestras grupa, saprotiet to kā gribat un ļaujieties mežonīgam ceļojumam”?!

“Gnod” koncerts Kaņepes Kultūras centrā Rīgā notiks 2015. gada 6. februārī. Biļetes uz to nopērkamas elektronisko biļešu tirdzniecības vietnē internetā – BezRindas.lv.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas