Margrieta Dreiblate atklāj pirmo personālizstādi „Pietura Gaisma”

Ceturtdien, 5. janvārī, plkst. 20.00 Osis Mājā (Aspazijas bulvāris 3, LNO skvērs) tiks atklāta jaunās gleznotājas Margrietas Dreiblates pirmā personālizstāde "Pietura Gaisma". Izstādē būs apskatāmas mākslinieces gleznas un fotogrāfijas par dzīvi Stopiņu pagasta Gaismā. Izstādes atklāšanā performanci sniegs latviešu eksperimentālie mūziķi TV MASKAVA un MCWC KOKX, informē Osis Mājas pasākumu kuratore Oļesja Lahtionova.

Margrieta Dreiblate dzimusi 1991. gadā, Rīgā. 2011. gadā beigusi Jāņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolu (diplomdarbs glezniecībā "Gunārs Meijers aicina"). Šobrīd studē Latvijas Mākslas akadēmijas glezniecības nodaļā.

Margrietas gleznas uzrunā ar svaigu skatījumu uz Latvijā notiekošo. Jaunā māksliniece "neiespringstot" un ar ironiju skatās uz mūsu valsts akūtajām problēmām: krīze, bezdarbs, zemais dzīves līmenis, "Latvijas nevarība" utt. Margrieta gleznās nereti attēlo sabiedrībā pazīstamus cilvēkus, piemēram, Lauris Reiniks, Gunārs Meijers. Kā tēli bieži mākslinieces gleznās ir sastopami Romas pāvests, Jēzus, un multeņu varonis Pikaču.Par "Pietura Gaisma" darbu tapšanu māksliniece stāsta: "Kādreiz, kad braucu vilcienā virzienā no Rīgas uz Ikšķili un klausījos pieturu nosaukumus, domāju, cik tas romantiski! No sākuma Jāņa vārti, tad Šķirotava, nākamā pietura – Gaisma. Taisni kā pēc Bībeles! Tad sapratu, ka es taču nekad neesmu bijusi GAISMĀ! Sāku gleznot pieturu "Gaisma" savā subjektīvajā redzējumā, pirms biju to redzējusi "objektīvajā" realitātē. Tapa trīspadsmit nelielie stāstiņi par Ziemassvētkiem un Jaunā gada svinēšanu Gaismā, par cūkām un apelsīniem, par ikdienu un svētku dienām, par Lauri Reiniku un Ivanu. Kad gleznas bija pabeigtas, ar sviestmaizēm un doktordesu devos uz Gaismu, lai ar fotoaparāta palīdzību dokumentētu, kāda tad īstenībā ir šī vieta."

Izstāde Osis Mājā būs apskatāma līdz 15. janvārim.

Avots: svetkulaiks.lv
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2022 Visas tiesības paturētas