Rīgā būs skatāms jauns muzikāls projekts „Karletas stāsts”


Jau otrdien, 24. aprīlī – Rīgā, Sapņu fabrikā būs skatāms jauns muzikāls projekts "Karletas stāsts", kurā vienā uzvedumā tiks savītas pasaulē slavenu mūziklu melodijas, turklāt tās pirmo reizi tiks izdziedātas latviešu valodā. Tas būs muzikāls stāsts par attiecībām – pirmajām jūtām un mulsumu, koķetiem skatieniem un aizraušanos, naidu un patiesu mīlestību.

 

Mūziklu šovs "Karletas stāsts" apvieno pasaulē slavenāko mūziklu skaistākās dziesmas, kas atdzejotas latviešu valodā. Skanēs melodijas no mūzikliem "Oklahoma!", "Klusais okeāns", "Mūzikas skaņas", "Grease", "Jēzus Kristus Superzvaigzne", "Evita", "Kaķi", "Čikāga", "Tuvāk kā jebkad", "Matu laka", "Ļaunā".

Tādējādi vienā iestudējumā skatītāji varēs izdzīvot ne tikai galveno varoņu attiecību līkločus, bet arī izsekot mūziklu attīstībai vairāk nekā pusgadsimta garumā. Tieši tik ilgs laiks šķir mūzikla "Oklahoma!" pirmizrādi 1943. gadā un 2003. gadā pirmo reizi iestudēto mūziklu "Ļaunā", kas tieši pašlaik ir viena no populārākajām izrādēm Brodvejā un Vestendā. Starp tiem iekļaujas septiņdesmito gadu simbols "Jēzus Kristus Superzvaigzne", astoņdesmito gadu slavenākais mūzikls "Kaķi", par kino leģendu kļuvušās "Mūzikas skaņas" un melodijas no citiem visaugstāko atzinību guvušiem mūzikliem.

Galveno – Karletas lomu izspēlēs samtainās balss īpašniece Ieva Zēģele, kas pazīstama kā grupas "Iedomu spārni" soliste, bet liktenīgā vīrieša loma piešķirta Dailes teātra aktierimm, kurš sevi pierādījis ne tikai kā labs aktieris, bet arī dziedātāja un karstasinīga dejotāja lomā.

"Mūzikls ir mana patiesa aizraušanās jau vairāk nekā 10 gadus. Esmu studējusi mūziklu vēsturi, pārzinu izrādes, un regulāri tās apmeklēju Vestendas un Brodvejas teātros. Mūziklu ir jāsaprot ar prātu un pats galvenais – jājūt ar sirdi, izdzīvojot to kā savu dzīves stāstu. Mūsdienu skatuves māksliniekam ir jābūt vispusīgam un ikvienā skatuves mākslas jomā – profesionālim. Tur slēpjas arī žanra Brodevjas mūzikls būtība!" saka Karletas lomas izpildītāja Ieva Zēģele.

Brodvejas mūzikls mūsdienās ir kļuvis par patstāvīgu un visā pasaulē atzītu teātra mākslas un mūzikas žanru. Ne velti slavenākās mūziklu melodijas ir atrodamas mūzikas hitu sarakstu augšgalos, bet mūziklu izrādes ik vakaru pulcē skatītājus no Londonas līdz Ņujorkai. Arī Latvijā ik pa laikam tiek iestudētas muzikālas izrādes, taču klasiskais mūzikls joprojām ir maz pazīstams žanrs, neraugoties uz tā milzīgo popularitāti pasaulē. Mēs ceram, ka "Karletas stāsts" ne tikai liks just līdzi un priecāties, bet arī plašāk pavērs durvis uz brīnišķīgo mūziklu pasauli.

Producents Reinis Druvietis: "Mūziklu šovs "Karletas stāsts" mums bija kā piedzīvojums, kas audzis no Ievas degsmes un lielās mīlestības pret mūzikliem, vēl lielāks prieks radās, kad sapratām, ka katrs nākošais uzvedumam piesaistītais cilvēks ir sava veida mūziklu eksperts! Ir skaidrs, ka kopā strādājot ar tik radošiem cilvēkiem, var radīt ko vēl nebijušu un intersantu skatītājiem!."
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas