Rīgā uzstāsies leģendārā cirka trupa „Cirque du Soleil”


2013. gada aprīlī Rīgā atgriezīsies pasaulslavenais un godalgotais cirks "Cirque du Soleil", lai sākot no 11. aprīļa piedāvātu skatītājiem jaunu izrādi – "Alegria", vēsta koncertaģentūras "FBI" pārstāvji.Šis vienreizējais cirka uzvedums jau apbūris vairāk nekā 10 miljonus cilvēku visā pasaulē. Izrādes sastāvā darbojas 55 mākslinieki no 15 dažādām valstīm. Uzvedumu, kas veidots baroka un operas stilā, raksturo liesmojoši kostīmi, oriģinālā mūzika un skatuves iekārtojums, kas ļauj baudīt akrobātu atlētismu un māksliniecisko sniegumu. Vērojot "Alegria", ikviens skatītājs saņems iespaidīgu spēka, veiklības un ātruma kokteili, kas apvienots ar elegantiem priekšnesumiem.


Divarpus stundu garajā uzvedumā (ar pārtraukumu) redzama elpu aizraujoša akrobātika, tai skaitā dramatiskā Sinhronā trapece un Augstās gaisa šūpoles, kurās 12 metrus virs skatuves lido pārdrošie mākslinieki, lecot pretī saviem ķērājiem. Skatītājus pārsteigs arī izveicīgas akrobātes, kas demonstrēs mongoļu ķermeņa lokanības mākslu un triku meistari, kas ritmiskās un bīstamās Uguns dejas laikā mētās liesmojošus dunčus.


Spēka vingrošanas priekšnesumā mākslinieki sinhronā horeogrāfijā mētās kūleņus,pārsteidzošu augstumu un ātrumu sasniedzot atsperoties no batuta. Bet Krievu stieņos akrobāti gaisā izpildīs pārdrošus trikus un piezemēsies uz 10 cm platiem stieņiem, kas piestiprināti pie viņu partneru pleciem.


Izrādē "Alegria", tāpat kā citos "Cirque du Soleil" šovos, muzikālo pavadījumu nodrošina dzīvā grupa. Emocionālais un enerģiskais mūzikas pavadījums variē starp džezu, popu, tango un klezmeru. Izpildītā mūzika atgādina par ceļojošajiem muzikantiem, jo tiek izmantoti akustiskie instrumenti un akordeons, radot gandrīz autentisku ielas skanējumu. "Alegria" šova mūzika izdota arī CD, un šis ieraksts ir visvairāk pārdotais "Cirque du Soleil" albums.


"Alegria" ir kas vairāk nekā šovs. Tā ir aizraujoša un unikāla pieredze, kas uzrunā skatītājus visdažādākajās vecuma grupās. "Alegria" izrādes Rīgā norisināsies no 11. līdz 13. aprīlim "Arēnas Rīga" amfiteātrī. Katru izrādi vienlaikus varēs noskatīties aptuveni 4 500 skatītāju.


Biļetes pieejamas "Ticketpro" kasēs un www.ticketpro.lv, kā arī tirdzniecības centru "Domina Shopping", "Galleria Riga", "Olimpia", "Riga Plaza", "Spice" un "Spice Home" informācijas centros jau no 8. septembra. Biļešu cena ir sākot no Ls 25. Bērniem līdz 15 gadu vecumam biļetes pieejamas lētāk – sākot no 20 latiem. Bērniem līdz 5 gadu vecumam, neaizņemot atsevišķu sēdvietu, biļete maksās 7 latus.


Izrāžu grafiks:
11. aprīlis (ceturtdiena) pirmizrāde sākums plkst. 19:00 (ieeja no plkst. 18:00)
12. aprīlis (piektdiena) sākums plkst. 19:00 (ieeja no plkst. 18:00)
13. aprīlis (sestdiena) sākums plkst. 15:00 (ieeja no plkst. 14:00)

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas