“Rīgas mākslas telpā” tiks atklāta Rīgas Fotogrāfijas biennāles 2022 izstāde “ЛАВ = LOVE”Šī gada 17. jūnijā izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa” Intro zālē apmeklētājiem durvis vērs Rīgas Fotogrāfijas biennāles 2022 izstāde “ЛАВ = LOVE”, kas sniegs ieskatu trīs kolekcionāru fotogrāfiju, atklātņu un diapozitīvu privātkolekcijās. Ekspozīcija būs apskatāma līdz biennāles noslēgumam 10. jūlijā.

Izstāde “ЛАВ = LOVE” sniedz ieskatu Andreja Strokina, Irēnas Bužinskas un Bolderājas grupas privātkolekcijās, kas veidojušās, gudrās rokās nonākot sava laika dzīvi apliecinošam, bet vēlāk šķietami liekam, neaktuālam, pamestam materiālam. Tās ir fotogrāfijas, atklātnes un diapozitīvi, kas ietver neskaitāmus reiz notikušas dzīves mirkļus, atmiņā saglabājamas norises un pozitīvas emocijas.

„Izstādē “ЛАВ = LOVE” redzamais lielā mērā attiecināms uz filokartiju – atklātņu kolekcionēšanu – , tomēr terminoloģija vēl nav devusi vārdu tai atmiņu kolekcionēšanai, kas šobrīd ir visizplatītākā un masveidīgākā, proti, personiskās dzīves brīžu fotofiksēšanai. No šodienas skatpunkta raugoties, šajos attēlos fiksētais uztverams kā daudzslāņains, interpretācijām atvērts materiāls jaunām kultūras atmiņas konstrukcijām,” iezīmē izstādes kuratore, Rīgas Fotogrāfijas biennāles vadītāja Inga Brūvere.

30. jūnijā 18.00 izstādes tematiku paplašinās mākslas zinātnieces, vienas no kolekciju autorēm, Irēnas Bužinskas lekcija “Fotopastkarte kā radošo eksperimentu lauks 20. gadsimtā: inscenējums, montāža, kolorēšana”. Lekcija sniegs ieskatu fotopastkartes attīstības vēsturē, īpaši pievēršot uzmanību radošiem, arī kurioziem eksperimentu piemēriem inscenējumu, montāžas un kolorēšanas jomā, sākot no 19.–20. gs. mijas līdz 20. gs. 60. gadiem.

Starptautiskais laikmetīgās mākslas notikums Rīgas Fotogrāfijas biennāle 2022 (RFB 2022) izstāžu zālēs un pilsētvidē norisinās no 22. aprīļa un turpināsies līdz 10. jūlijam. Astoņās starptautiskās izstādēs un plašā izglītības pasākumu programmā biennāles mākslinieki un kuratori aicinājuši apmeklētājus aplūkot izolācijas stāvokli un tā dažādās izpausmes un ietekmi, un no jauna mācīties lasīt informāciju, ko mums sniedz attēls.

Līdz 19. jūnijam skatītājiem pieejams RFB 2022 ārtelpas projekts – mākslinieces Kristīnes Krauzes-Sluckas darbs „Atbalss” (kuratore Anete Skuja) skatāms 10 Rīgas sabiedriskā transporta pieturvietās. Līdz 3. jūlijam „ISSP Galerijā” skatāma lietuviešu mākslinieka Pauļa Petraiša (Paulius Petraitis) izstāde „Virsmas”, bet RFB 2022 un Latvijas Fotogrāfijas muzeja izstāde „Foto albums – subjektīvs naratīvs” (kuratore Baiba Tetere) būs pieejama līdz pat 11. septembrim.

Rīgas Fotogrāfijas biennāle (RFB) ir starptautisks laikmetīgās mākslas notikums, kas fokusējas uz vizuālās kultūras analīzi un māksliniecisku reprezentāciju. Tās tematika aptver jautājumus no kultūras teorijas līdz aktuāliem sociālpolitiskiem procesiem Baltijas un Eiropas reģionā. Biennāle skatītājiem piedāvā aktuālākos starptautiskās mākslas piemērus izstāžu ekspozīcijās, kā arī iepazīstina ar nozīmīgu mākslas teorētiķu idejām simpoziju, diskusiju, publikāciju, izstāžu un performanču formātos.

RFB 2022 izstādes “ЛАВ = LOVE” atbalstītāji un sadarbības partneri: Valsts kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome, Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienība, izstāžu zāle “Rīgas mākslas telpa”, “Poligrāfijas Apgāds”, tipogrāfija “Adverts”, Hibnerstudio, alus darītava “Kokmuiža”, Arterritory.com, Echo Gone Wrong, Punctum, BLOK.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2022 Visas tiesības paturētas