Rīgas Sv. Pētera baznīcā būs skatāma izstāde „9 Rīgas stāvokļi”Ceturtdien, 16. oktobrī plkst. 18.00 Rīgas Sv. Pētera baznīcā aicinām uz Rīgas pilsētvides un arhitektūras reģenerācijai un transformācijām veltītas izstādes „9 Rīgas stāvokļi” atklāšanu. Izstāde apskatāma līdz 3. novembrim.

Arhitektūras izstāde „9 Rīgas stāvokļi” pirmoreiz notika 2013. gada rudenī Frankfurtē pie Mainas Vācijā, kā daļa no Eiropas Centrālās bankas Eiropas Kultūras dienu oficiālās programmas – Latvija, 2013. No 2013. gada 23. oktobra līdz 24. novembrim tā bija atvērta apmeklētājiem Gētes Universitātes House of Finance telpās. Izstādes kurators – arhitekts, pētnieks un augstskolas RISEBA (Rīgas Starptautiskā ekonomikas un biznesa administrācijas augstskola) Arhitektūras studiju programmas vadītājs Oskars Redbergs. Izstādes koncepcijas pamatā ir izmantojis jaunu ēku klasifikācijas veidu, kas ļauj atklāt deviņas Rīgai raksturīgas jaunas urbānās tipoloģiskās grupas, un kas dod iespēju analizēt arhitektūru un pilsētvidi veidojošos procesus daudz plašākā kultūras, sociālo, politisko un ekonomisko norišu kontekstā. 2014. gada oktobrī izstāde atceļojusi arī uz Rīgu.

Pilsētvides teorētiķis Kšistofs Navrateks (Krzysztof Nawratek) par izstādi teic: „Izstāde „9 Rīgas stāvokļi„ ir interesants un ambiciozs projekts. Tās mērķis ir iepazīstināt ar Latvijas (vai drīzāk Rīgas) arhitektūru, kas radusies pēc valsts neatkarības atjaunošanas 1991. gadā. Taču izstādes panākumu atslēga nebūt neslēpjas tajā iekļauto projektu kvalitātē (lai arī daži no tiem ir lieliski, citi ir, maigi izsakoties, pretrunīgi), bet gan veidā, kā šis stāsts tiek pasniegts, izmantojot pavisam jaunu, oriģinālu un precīzu valodu.”

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas