Rīgas svētkos norisināsies pirmā „Ielu Mūzikas Diena” LatvijāŠogad 20. augustā Rīgas svētkos notiks Latvijā pirmā „Ielu Mūzikas Diena”– diena, kad ikviens, kuram vārds “mūzika” nav tikai tukša skaņa, ikviens, kurš grib muzicēt vai dziedāt, ir aicināts to darīt Rīgas ielās, lai kopā ar līdzīgi domājošajiem uz brīdi pārvērstu pilsētas ikdienu skaņu un ritmu simfonijā.

„Ielu Mūzikas Diena” patrons ir Rīgas vicemērs un Rīgas brīvostas pārvaldes valdes priekšsēdētājs Andris Ameriks, kurš par Rīgas svētkiem un „Ielu Mūzikas dienu” izsakās: „Šis augusts būs īpašs. Šogad mūsu Rīgai apaļi 810. Gatavojoties pilsētas jubilejas svētkiem augustā, top krāšņa un daudzpusīga pasākumu programma, kurā, cerams, ko tuvu un interesantu sev varēs atrast gan lieli, gan mazi. Aicinu ikvienu rīdzinieku un pilsētas viesi šā gada 20. augustā nepalikt malā un ņemt dalību pašos pirmajos Ielu mūzikas svētkos Latvijā!”

„Ielu Mūzikas Dienas” producente Linda Krūkle stāsta: „Ar „Ielu Mūzikas Dienu” mēs vēlamies motivēt sabiedrību kopā un indivīdus atsevišķi būt drošākiem, atklātākiem, tolerantākiem gan kā mūzikas klausītājiem, gan arī izpildītājiem. Galvenais „Ielu Mūzikas Dienu” mērķis ir piepildīt ielas ar skaņu, prieku un lielisku, draudzīgu atmosfēru. Rezultātā mums ir pilsēta pilna ar draudzīgi noskaņotiem cilvēkiem, mūziku, labu noskaņojumu un noskaņu, kurā ikviens ir aicināts iesaistīties.”

„Ielu Mūzikas Diena” ir jauns un lielisks veids, kā sapulcēt kopā visdažādāko mūzikas stilu profesionālus un amatierus visā pilsētā. Šī ideja nāk no Lietuvā populārā mūziķa Andra Mamontova (Andrius Mamontovas), kurš 2007. gadā atklāja pirmo „Ielu Mūzikas Dienu” (Gatvės muzikos diena) Viļņā, togad pulcinot ap 700 muzikantu, kuri muzicēja dažādās pilsētas vietās. Nu tā ir kļuvusi par ikgadēju tradīciju un šogad Lietuvā jau piedalījušās 52 pilsētas, sapulcinot kopā pāri par 6000 izpildītājiem.

Plašāka informācija par „Ielu Mūzikas Dienu” mājas lapā www.ielumuzika.lv, kā arī www.draugiem.lv/ielumuzika. Lai pieteiktu savu dalību, mājas lapā ir jāaizpilda reģistrācijas anketa ar informāciju par sevi, vēlamo uzstāšanās laiku un vietu.

Rīgas svētku pasākumu programma mājas lapā www.rigassvetki.lv
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas