Sākas festivāls «Summertime – aicina Inese Galante»Šovakar, 10. augustā, plkst.19 Dzintaru koncertzāles Lielajā zālē sāksies festivāls «Summertime - aicina Inese Galante».

Festivālu Summertime atklās neviens cits kā tā saimniece un patronese Inese Galante, aicinot sev līdzās arī Latvijas publikai labi pazīstamo, pasaules slavu un atzinību guvušo varoņtenoru Andreasu Šāgeru (Andreas Schager), kurš atkal priecēs Summertime klausītājus ar savu balsi. Laikraksta Independent kritiķi tai piedēvējuši zelta kvalitāti. Karjeras sākumā Šāgers izpelnās uzmanību kā Ferando Così fan tutte, Tamino “Burvju flautā”, Florestāns Fidelio un Dāvids “Nirnbergas meistardziedoņos”. Panākumus viņam nesušas Rienci un Zigrīda lomas tādos prestižos opernamos kā Milānas La Scala, Madrides Teatro Real, Berlīnes Valsts operā, kā arī BBC Proms festivālā. Dziedātājs sadarbojies ar diriģentiem Mareku Janovski, Danielu Barenboimu, Džonatanu Notu, Markusu Štencu.

Iespējams, Ineses Galantes Summertime festivāla atklāšanas koncerts, turpinot iepriekšējā gadā aizsākto dabas klātbūtnes aktualizāciju caur mūziku, izveidos veiksmīgu tradīciju. Pagājušogad festivāls piesaistīja klausītāju uzmanību Baltijas jūrai, ņemot talkā Mocarta "Rekviēmu". Šogad ar mūzikas palīdzību mēģināsim labāk saklausīt un ieraudzīt kokus. Tie būs Itālijas mežu koki, no kā itāļu vijoļbūves vecmeistari darināja savus šedevrus. Atklāšanas koncerts būs audiovizuāls piedzīvojums kopā ar pasaules līmeņa māksliniekiem.

Šoreiz tā būs Austriešu izcilā vijolniece Lidija Baiha (Lidia Baich), kopā ar diriģentu, pianistu un arīdzan kolēģi kamermūzikā Matiasu Flecbergeru (Matthias Fletzberger). Koncertā piedalās arī Festivāla orķestris. Visiem apvienojoties Jūrmalas klausītājiem būs piedāvāts koncertuzvedums Magic of the Violin ("Vijoles maģija"). Tajā tiek stāstīts gan par ļoti vērtīgo Gvarnēri vijoli, kuru spēlē Lidija (šis instruments maksā teju 4 miljonus eiro!), gan to, ka vijoles radīšana būtībā ir brīnums un burvestība, gan to, ka skanošais koks nāk no Itālijas mežiem. Zīmīgi, ka tieši Summertime festivāls ir vieta, kur Baiha svinēs uzveduma pasaules pirmizrādi. Tas būs muzikāls ceļojums no baroka laika Itālijas ar Vivaldi, caur Vīni ar Mocartu, Bēthovenu un Štrausu līdz pat XX un XXI gadsimtam, kad vijoli dzirdam Holivudas filmu skaņu celiņos un Crossover žanra mūzikā. Idejas autoriem īpaši svarīgs ir vēstījums, ka vijole ir instruments ar savu, neatkārtojamu balsi.

Biļetes nopērkamas biļešu paradīze kasēs un internetā.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas