Skandalozie karuseļi pret Rīgas domi – 1:0

Karuseļi pie tirdzniecības centra Elkor Plaza vēl nebija samontēti, kad jau tika dēvēti par skandaloziem.

Šādu vērtējumu tie izpelnījās tāpēc, ka Lietuvas kūrortpilsētā Palangā kādā atrakcijā bērni apmēram stundu karājās ar galvu uz leju tehnisku problēmu dēļ. Tā kā Rīgas domei nebija formālu iemeslu neatļaut uzstādīt atrakcijas, karuseļi griezīsies līdz 16. oktobrim, kaut arī par to darbību ir saņemtas sūdzības.

Rīgas pilsētas izpilddirektora preses sekretārs Uģis Vidauskis Neatkarīgajai apliecina – domes rīcībā nav ziņu, ka pret šo karuseļu uzstādīšanu būtu iebildusi kāda cita Lietuvas pilsētas vadība, kaut arī palangiešiem nekādi neizdevies slēgt nelikumīgo izklaides vietu – šogad atrakciju parkam vietējā pašvaldība nebija izdevusi atļauju darboties. Saskaņā ar Latvijas likumiem Rīgas dome nedrīkstēja atteikt, bet nu galvaspilsētas pacietības vadzis esot lūzis. Pilsētas izpilddirektors Juris Radzevičs ir nosūtījis vēstuli Tieslietu ministrijai ar lūgumu veikt konkrētus grozījumus Publisku izklaides un svētku pasākumu drošības likumā.

Lai arī par SIA Game Serviss Group organizētā atrakciju parka darbību ir saņemtas sūdzības gan no iedzīvotājiem, gan arī informācija no Rīgas pašvaldības policijas, dome nevar atcelt izsniegto atļauju publiska pasākuma rīkošanai, jo minētais likums pašvaldībai nedod tādas tiesības.

Pārbaužu laikā ir konstatēts, ka atrakciju parkā skaļi atskaņota mūzika arī pēc pulksten 23, kad šai izklaides vietai vajadzēja būt slēgtai. Konstatēts arī, ka bieži uz vietas neatrodas par drošību atbildīgais darbinieks. SIA Game Serviss Group vadītājs Dmitrijs Prohorovs vakar Neatkarīgajai sacīja, ka pirms dažām dienām bijusi tāda lieta – cilvēki sūdzējušies par troksni, bet nu tas esot novērsts. Firma arī neesot domājusi prasīt atļauju, lai pagarinātu atrakciju parka darbošanās laiku. Nekur citur karuseļus neplānojot uzstādīt, solīja D. Prohorovs.

Avots: nra.lv
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2022 Visas tiesības paturētas