17. decembrī Tautas frontes muzejs tiešsaistē straumēs koncertu “Trīsdesmitie Ziemassvētki”1989. gada 24. decembrī PSRS Tautas deputātu kongresā Maskavā par noziedzīgu un spēkā neesošu kopš parakstīšanas brīža atzina Hitlera un Staļina 1939. gada 23. augusta vienošanos par Baltijas valstu iekļaušanu PSRS ietekmes sfērā. Šāds lēmums tika pieņemts pēc Baltijas republiku deputātu, kuri pārstāvēja Latvijas un Igaunijas Tautas frontes un Lietuvas neatkarības kustību “Sajūdis”, neatlaidīga pieprasījuma.

Baltijas tautas to uztvēra kā iedrošinošu Ziemassvētku vēstījumu tālākām cīņām, kam sekoja Latvijas Republikas neatkarības atjaunošana 1990. gada 4. maijā. Tieši 1989. gada decembrī arī Ziemassvētki atgriezās kalendārā kā valsts svētku diena, lai gan tiesības uz tiem jau pavisam drīz vajadzēja aizstāvēt 1991. gada janvāra barikādēs.

Koncertu “Trīsdesmitie Ziemassvētki” LNVM Tautas frontes muzeja nodaļa velta visiem Latvijas brīvo Ziemassvētku atguvējiem un turpinātājiem.

17. decembrī plkst. 17.00 padomju okupācijas laikā plašākai latviešu tautas daļai nepieejamo Kārļa Skalbes pasaku “Ziemassvētki būdiņā” tiešsaistē no muzeja ēkas Vecpilsētas ielā Rīgā izstāstīs Dainis Īvāns, un katrs no savas “būdiņas” latviešu un aizrobežu skaņdarbos izspēlēs un izdziedās studijas “Vijolītes” audzēkņi.

Koncerts tiks straumēts Tautas frontes muzeja Facebook lapā.

Foto: Aleksandrs Vališevskis

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2021 Visas tiesības paturētas